Artystyczne bransoletki na sznurku

Większości z nas biżuteria kojarzy się ze srebrem lub złotem, z produktami cechującymi się dość wysokimi cenami i wykorzystywanymi przede wszystkim podczas uroczystych okoliczności. Okazuje się jednak, że nasze potrzeby uzupełnienia codziennych stylizacji sprawiły, że na rynku pojawiły się również produkty biżuteryjne, które cechują się nieco mniej formalnym stylem.

Bransoletki na kolorowych sznurkach

bransoletki na sznurkuDoskonałym przykładem biżuterii codziennej mogą być bransoletki, których baza wykonywana jest z kolorowego sznurka. Bransoletki na sznurku dostępne są w sprzedaży osób, które ręcznie tworzą biżuterię, ale również znajdziemy je w asortymencie dużych firm jubilerskich. W przypadku tych pierwszych na sznurku najczęściej zawieszone są różnorodne, kolorowe koraliki, które pozwalają osiągnąć dość wesoły i poprawiający nastrój efekt. Często do kompozycji dołączane są posrebrzane lub pozłacane zawieszki, które nawiązują do zainteresowań osoby, która nosi daną bransoletkę. W przypadku bransoletek na sznurku produkowanych przez znane firmy jubilerskie, najczęściej uzupełnieniem bazy bransoletki jest srebrna lub złota zawieszka charakteryzująca się określonym kształtem. Dużą popularnością cieszą się niewielkie zawieszki, np. w kształcie czterolistnej koniczynki, która ma przynosić szczęście. Ze względu na tego typu realizacje, bransoletki tego typu stały się doskonałym pomysłem na prezent, który chcielibyśmy wręczyć bliskiej nam osobie.

Sznurki, z których wykonywane są bransoletki cechują się różnymi splotami i grubościami. Komponowane są w taki sposób, by możliwa była łatwa regulacja szerokości bransoletki, dzięki czemu zawsze możemy dopasować bransoletkę w taki sposób, by jej noszenie było komfortowe, a jednocześnie by nie pojawiło się zagrożenie, że ową bransoletkę zgubimy.