Budowa domu w Łodzi

Nigdy nie nazwę Łodzi pięknym miejscem – powiem nawet że jest wręcz na odwrót. Jednak mimo to postanowiłem tutaj postawić swój dom marzeń. Dlaczego? Być może to bułki z serem, pączki wiedeńskie, migawki, krańcówki autobusowe i pampuchy, a być może to zwykłe przywiązanie. Prawda jest taka, że zostałem i wybudowałem tu dom. Sama budowa była dość ciekawą przygodą, o której chciałem teraz opowiedzieć.

Budowa domu niedaleko krańcówki autobusowej

budowa domu jednorodzinnego łódźPo pół roku szukania udało mi się znaleźć idealną działkę. Znajdowała się na małym osiedlu domków jednorodzinnych niedaleko krańcówki autobusowej, okolica znana jako bardzo spokojna i z dobrymi szkołami. Jako że byłem Łodzianinem z krwi i kości to dwóch lewych rąk nie miałem – dlatego postanowiłem samodzielnie wybudować swój dom. Okazało się to jednak trochę trudniejsze niż myślałem, więc wynająłem ekipę profesjonalistów. Oni zabrali się za to trochę lepiej – na początek przygotowali cały teren pod budowę, potem przygotowali solidne fundamenty. Sam nie musiałem nic robić, gdyż panowie pracowali uczciwie i ciężko. Zleciłem też specjalny projekt domu energooszczędnego, gdyż słyszałem o idących zmianach co do zużycia energii. Budynek był wznoszony wyżej, z dnia na dzień wyglądał też coraz bardziej jak dom. Po miesiącu stawiany był już dach, a po kolejnym dom był już ocieplony. Nie sądziłem, jak łatwym zadaniem jest budowa domu jednorodzinnego Łódź w końcu nie słynie z pracowitych ludzi. Jednak ci panowie, którzy dom stawiali byli nie tylko specjalistami, ale byli również porządni!

Moja rodzina szybko pokochała nasz nowy dom. Dodatkowo utrzymanie go kosztowało mniej, niż przeciętne mieszkanie. Być może przez drogie ceny wynajmu w Łodzi, a może to przez panele słoneczne i odpowiednie ocieplenie domu. Koniec końców cieszyłem się, że zostałem w Łodzi – wątpię, by w innym tak szybko moglibyśmy się wprowadzić!