Mimo iż grzejniki wykorzystujące promienie podczerwieni do podnoszenia temperatury otoczenia są zdecydowanie najskuteczniejszymi urządzeniami grzewczymi, nie sprawdzają się w każdym otoczeniu. Pracownicy na stanowiskach produkcyjnych zauważyli bardzo szybko, iż w pomieszczeniach w których nie ma wyposażenia mogącego pochłaniać promienie podczerwone, owe urządzenia bardzo tracą na skuteczności.
Grzejniki na podczerwień z ceramiczną obudową
Po sprawdzeniu specyfikacji owych urządzeń oraz zapoznaniu się z ich wariantami zdecydowaliśmy się przetestować wersje grzejników z obudowami wykonanymi z materiału ceramicznego. Ceramiczne promienniki podczerwieni są bowiem polecane do wszystkich pomieszczeń, w których standardowe grzejniki podczerwone nie mogą działać z optymalną wydajnością. Pracują one na dokładnie tej samej zasadzie co podstawowe wersje grzejników, choć w przeciwieństwie do nich mają obudowy, które pochłaniają promienie podczerwieni podobnie jak elementy podczerwieni, i bardzo wydajnie oddają ciepło do otoczenia. Taki promiennik działa więc zarówno jak zwykły grzejnik podczerwieni, ale również funkcjonuje podobnie do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, więc jest znacznie skuteczniejszym urządzeniem grzewczym do wszystkich pomieszczeń z ograniczoną ilością wyposażenia, w których standardowe promienniki nie działają z pełną skutecznością. Takie grzejniki świetnie sprawdzają się na stanowiskach pracy, ulokowanych w dużych halach.
Co więcej, nie tylko domowe wersje grzejników posiadają warianty z ceramicznymi obudowami, gdyż w sprzedaży można znaleźć również promienniki przemysłowe, wyposażone w takie obudowy. Te grzejniki są jednymi z najbardziej skutecznych i wielozadaniowych urządzeń grzewczych, jakie można dostać do miejsca pracy.