Ciąża i wybór sukni ślubnej

Czasem zdąża się tak, że będąc w ciąży, decydujemy się na organizację ślubu i wesela. To już nie te czasy, gdy kobieta z widocznym już brzuszkiem w sukni ślubnej wszystkich dziwiła. Kreacja dla przyszłej panny młodej w tym wyjątkowym stanie może też być piękna i czarująca. Gdzie szukać ciekawych i modnych modeli sukien ślubnych?

Jaką suknię ślubną wybrać?

suknie ślubne dla pań w ciążyPrzed zakupem odpowiedniej kreacji ślubnej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Istotne, aby rozmiar był dobrze dobrany do naszej sylwetki, najlepiej z możliwością regulacji, gdzie ostateczne poprawki możemy jeszcze wprowadzić krótko przed zaplanowaną datą ślubu. Ważne, żeby uważać na zbyt ciasne gorsety, które mogłyby niestety zagrażać dziecku. Suknie ślubne dla pań w ciąży powinny również być uszyte z odpowiednich materiałów lekkich, przewiewnych oraz odpowiednio skrojonych w okolicach brzucha. Obuwie to również ważny element stylizacji ślubnej. Niestety w późniejszym okresie ciąży będziemy zmuszeni zrezygnować z wysokich szpilek, mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka, jak i własne. Również wiele z nas poprzez opuchnięte stopy nie jest w stanie założyć wymarzonych butów, dlatego w tym przypadku powinniśmy postawić w szczególności na komfort i wygodę. Wbrew panującym stereotypom panna młoda będąc w ciąży, jak najbardziej może włożyć białą sukienkę, nawet krótką oraz długi welon, chociaż coraz częściej zamieniany jest na piękny delikatny wianek.

Obecnie producenci oferują coraz to szerszą ofertę kreacji ślubnych dla kobiet w ciąży, w szczególności na wielu stronach online znajdziemy najmodniejsze i stylowe modele sukien. Niezależnie czy chcemy wyeksponować brzuszek, czy jednak dyskretnie go ukryć, z pewnością znajdziemy fason najbardziej nam odpowiadający, wygodny, a zarazem zjawiskowy.