Cięcie laserowe pleksy

 

Technologia grawerowania i cięcia laserowego pozwala na wykonywanie zdobień na tzw. materiałach miękkich. Indywidualnie zaprojektowane napisy czy grafiki sprawiają, że personalizacja prezentów stała się coraz częściej praktykowanym sposobem na sprawienie komuś niepowtarzalnego prezentu. Dzięki zastosowaniu głowic laserowych możemy swobodnie realizować projekty na tworzywach takich jak np. skóra, pleksa, drewno czy szkło i ceramika.

Realizacja projektów graficznych na tworzywach typu plexi

cięcie plexi laseremMateriał, jakim jest pleksa charakteryzuje się przede wszystkim podatnością na działanie temperatury pod wpływem głowicy laserowej, dlatego do wykonania cięcia tworzyw tego typu konieczne jest dostosowanie odpowiednich parametrów lasera. Możemy wyróżnić dwa rodzaje tworzyw, które służą do realizacji prac takich jak wyjątkowe cięcie plexi laserem: pleksa cast, popularnie nazywana wylewaną oraz pleksa extruted (wytłaczana). Technologia z zastosowaniem głowicy laserowej polega na skupieniu wiązki w miejscu cięcia, która topnieje pod wpływem temperatury. Dzięki tej zaawansowanej metodzie dokładność cięcia pozwala na zachowanie parametrów wymiarowo kształtowych oraz umożliwia uzyskanie efektu gładkich krawędzi, co niweluje konieczność wprowadzania poprawek za pomocą polerki. Krawędzie wyciętych obiektów cechują się połyskiem. Zastosowanie metody bezstykowej w technologii cięcia tworzyw typu plexi za pomocą lasera umożliwia realizację nawet najbardziej zaawansowanych koncepcji projektowych, które wymagają zastosowania szczególnej precyzji.

Cena za wykonanie usługi cięcia laserowego pleksy jest przede wszystkim uzależniona od jej grubości. Przykładowo za realizację projektu z zastosowaniem materiału o grubości od 1,50 do 6mm zapłacimy odpowiednio od 2,04 do 10,25zł/netto za 1mb, w przypadku pleksy 8-12mm będzie to od 17,04 do 34,13zł, natomiast za materiał o grubości 15mm zapłacimy 46,08zł/netto 1mb. Laserowe cięcie pleksy o grubości 20mm to koszt 68,29zł.