Czym są koparki ssące?

Roboty drogowe w miejscach silnie zurbanizowanych to niemały logistyczny problem. Powstawanie korków, brak dróg dojazdowych do ważnych miejsc dla życia miasta to tylko niektóre problemy, którym trzeba stawić czoła w takiej sytuacji. Na szczęście nowoczesne rozwiązania techniki wychodzą naprzeciw tego typu problemom i pozwalają na ograniczenie zarówno kosztów, jak i czasu pracy.

Koparki ssące – kiedy z nich skorzystać?

koparka ssącaMyśląc o zaawansowanych robotach drogowych, z pewnością pierwszym sprzętem o jakim pomyślimy jest koparka. Jednak jej użycie wymaga wyłączenia z użyteczności dużego obszaru , aby mogła swobodnie się poruszać i wykonywać swoje zadanie. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami, zwłaszcza jeśli prace wykonywane są w centrum dużego miasta lub w innym jego strategicznym punkcie. Niezadowolenie mieszkańców to tylko jedna kwestia, z jaką musimy się wówczas liczyć. Na szczęście nowoczesnym rozwiązaniem, z jakiego możemy skorzystać jest koparka ssąca, która potrafi zastąpić pracę kilkunastu osób i oszczędzać w ten sposób koszty inwestycji, ale także zmniejsza ryzyko uszkodzenia gęstej podziemnej sieci instalacji. Koparki tego typu znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z tradycyjnego sprzętu lub wówczas, gdy wiązałoby się to z dużym ryzykiem uszkodzenia i rozleglej awarii. Za pośrednictwem tego typu sprzętu można naprawiać instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, konserwować torowiska czy też usuwać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Niestety nic nie trwa wiecznie i czasem, zwykle w najmniej oczekiwanym momencie, musimy mierzyć się ze skutkami awarii, która przy użyciu tradycyjnego sprzętu zmusiłaby nas do wyłączenia z użycia dużej powierzchni miejskiej. Istnieją jednak nowoczesne rozwiązania, które pozwalają ograniczyć do minimum niezadowolenie mieszkańców ze skutków prac remontowych.