Deweloperzy stawiają na domy parterowe

 

Branża deweloperska rośnie w siłę. Z roku na rok powstaje coraz więcej nowych osiedli budowanych właśnie przez deweloperów. Obecnie najmodniejszym trendem są domy parterowe. Są one nowoczesne i bardzo praktycznie rozplanowane. Mają dużą powierzchnię użytkową dzięki adaptacji poddasza na pomieszczenia mieszkalne, co nie jest jednak koniecznością.

Dom parterowy idealny dla rodziny z dziećmi

nowoczesne domy parteroweDomy parterowe są bardzo praktyczne, a ich budowanie jest tańsze, aniżeli budowa domów piętrowych. Dlatego właśnie tak chętnie są one budowane przez firmy zajmujące się budownictwem zarobkowym. Nowoczesne domy parterowe są bardzo często kupowane przez rodziców z małymi dziećmi. Jest tak, ponieważ dom jednokondygnacyjny nie musi mieć żadnych schodów. Nie trzeba się obawiać, że dzieci zrobią sobie na schodach jakąś krzywdę. Zaletą nowoczesnych domów parterowych z punktu widzenia deweloperów są mniejsze wymagania co do wylewanych fundamentów. Wszystko to sprawia, że takie domy buduje się o wiele szybciej, aniżeli domy piętrowe. Klienci, którzy kupują dom od dewelopera muszą się zdecydować na konkretny rodzaj zabudowania dachu. Jeśli dach ma być płaski to nie będzie możliwości zaadaptowania poddasza. Tyle tylko, że przy płaskim dachu można uzyskać więcej naturalnego światła poprzez umiejscowienie okien dachowych. Domy parterowe to coraz popularniejszy produkt w ofercie deweloperów. W przypadku trzy czy czteroosobowej rodziny taki dom to zupełnie wystarczająca przestrzeń do codziennego zamieszkiwania.

Domy parterowe mają wiele plusów. Deweloperzy coraz częściej oferują właśnie takie domy, bo są tanie i łatwe w budowaniu. Klienci decydują się na takie domy, ponieważ są bezpieczniejsze dla dzieci. Dom parterowy jest też po prostu tańszy w utrzymaniu.

Zobacz także: https://wytworniapp.com/