Do czego służy okapnik balkonowy

 

Kupiłam w ubiegłym roku piękne mieszkanie z dużym balkonem. Jestem z niego ogromnie zadowolona. Mieszkanie jest nowe, wykończone przez fachowców. Jednak okazało się, że po zimie płytki położone na balkonie popękały i zaczęły odchodzić. Długo zastanawiałam się, co może być tego przyczyną. A jest ona naprawdę prozaiczna.

Okapniki są niezbędnym elementem balkonu

okapniki balkonoweZawsze marzyłam o dużym mieszkaniu z balkonem, najlepiej w pobliżu lasu. Udało mi się w ubiegłym roku takie mieszkanie zakupić i jestem z tego powodu ogromnie szczęśliwa. Wnętrze zostało wykończone przez fachowców, jednak okazało się, że ktoś popełnił drobny błąd z balkonem, przez co wszystkie płytki mam teraz do wymiany. Balkon jest specyficznym miejscem, bo narażonym na zmienne czynniki atmosferyczne. Płytki, które się na nim kładzie muszą być położone tak, aby zewnętrzne czynniki nic im nie zrobiły. Największym zagrożeniem jest dla nich woda. Jeżeli nie jest ona odprowadzana, to kiedy się nagromadzi i zamarznie powoduje pękanie płytek i niszczenie ich od spodu. Dlatego też niezbędne są wysokiej jakości okapniki balkonowe, których przez nieuwagę nie zamontowano na moim balkonie. Takie elementy wykonane z blachy mają za zadanie odprowadzać gromadzącą się wodę deszczową poza obręb balkonu. Dzięki temu woda się nei gromadzi, a płytki pozostają nienaruszone przez lata.Warto zwrócić uwagę na same okapniki. Powinny być one pokryte warstwą, zabezpieczającą przed korozją.

Balkony są jednym z ważniejszych elementów dla mieszkańców domów wielorodzinnych. Warto zadbać o to, aby były one wykończone w profesjonalny sposób. Niezwykle istotne będzie chociażby skuteczne odprowadzanie wody deszczowej. Do tego niezbędne są wysokiej jakości okapniki balkonowe. Dzięki nimi płytki na balkonie przetrwają długie lata.