Dodatkowe zasilanie za pomocą agregatów

 

Zdarza się, że w przypadku awarii związanej z dostawą prądu konieczne jest zastosowanie zastępczego źródła energii. W takich sytuacjach niezawodne są agregaty prądotwórcze, które sprawdzają się zarówno w użytkowaniu domowym jak i profesjonalnym.

Dlaczego agregaty gazowe ?

Agregaty gazowe - gaz ziemnyDodatkowo, agregaty przydają się w miejscach bez dostępu do sieci – w domkach letniskowych i na działkach, na placu budowy. Agregat prądotwórczy składa się z silnika, prądnicy i potrzebnej elektroniki. Urządzenia zasilane są benzyną, olejem napędowym lub gazem. Producenci oferują agregaty przenośne i stacjonarne. Agregaty przenośne są wygodne w użytkowaniu ze względu na niewielki ciężar i rozwiązania ułatwiające transport (kółka transportowe, uchwyt). Agregaty stacjonarne używane są z reguły przy zasilaniu jednofazowych urządzeń użytku domowego. Coraz częściej poszukiwane są agregaty gazowe – gaz ziemny zasila tego typu urządzenia prądotwórcze. Takie urządzenia są dobrą alternatywą dla agregatów zasilanych przez paliwo ciekłe. Dostępne są dwa rodzaje agregatów zasilanych gazem ziemnym – jednofazowe i trójfazowe. Można wybrać urządzenie uwzględniające parametry prądu maksymalnego, mocy silnika, poziomu hałasu. Agregaty przystosowane są do profesjonalnego jak i domowego użytku. Wyróżniają się niezawodnym działaniem i długą żywotnością. Agregaty gazowe są również bardziej ekonomiczne i bezpieczne dla środowiska. Dla zachowania zasad bezpieczeństwa powinny być użytkowane zgodnie z zasadami instrukcji obsługi i właściwej eksploatacji.

Agregaty są bardzo komfortowe w użytkowaniu ze względu na niewielkie rozmiary i niezawodność. Stosowane są często w rolnictwie, elektrociepłowniach czy oczyszczalniach ścieków. Warto pomyśleć o wdrożeniu tych urządzeń na wypadek problemów z zasilaniem.