Eleganckie opakowanie na prezent

Urodziny, imieniny, wesele… Tyle imprez, a zawsze ten sam problem — wybór prezentu. Kupowanie prezentu przypomina czasem rosyjską ruletkę. Nieraz się trafi idealnie w gust solenizanta, a czasem zupełnie się z nim minie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wręczenie pieniędzy zamiast materialnego upominku. Jest to zwyczajnie prostsze i wygodniejsze, ale czy na pewno lepsze?

Jakie opakowanie na butelkę alkoholu?

eleganckie opakowanie na winoObdarowywanie prezentami jest zakorzenione od dawna w wielu kulturach. Tradycja ta towarzyszy wielu świętom, urodzinom, weselom i innym imprezom okolicznościowym. Zmieniają się jednak kryteria prezentów. Kiedyś były to niewielkie upominki, mające przypominać o danej osobie. Współcześnie wybierane prezenty są coraz droższe, bardziej ekskluzywne. Wiele osób decyduje się także na podarowanie pieniędzy zamiast upominku. Jest to rozwiązanie bezpieczne i proste, jednak wciąż istnieją ludzie, którzy cenią bardziej pamięć i zaangażowanie gościa, niż wartość prezentu. Moda na drogie prezenty nie ominęła także nowożeńców. Niegdyś prezentami ślubnymi były przedmioty gospodarstwa domowego, takie jak obrusy, zestawy naczyń i sztućców, garnki, czy drobny sprzęt AGD, a do prezentu dołączano bukiety kwiatów. Współcześnie jako prezent dla pary młodej przeważnie daje się pieniądze. Często pary już w zaproszeniach, za pomocą zabawnych wierszyków informują jakich prezentów oczekują od gości zamiast kwiatów. Przeważnie są to symboliczne pieniądze, dobre alkohole, czy kupony lotto. Niektórzy, chcąc pomóc charytatywnie wybranej organizacji, proszą również o np. karmy dla psów lub zabawki dla dzieci. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy para młoda lub solenizant nie określa jasno jakich prezentów oczekuje? Wtedy do tzw. koperty najbardziej uniwersalnym dodatkiem będzie butelka dobrego alkoholu. Warto zadbać o to, by była ona jak najładniej zapakowana. Papierowe, kolorowe torebki na alkohol są wybierane coraz rzadziej. Doskonałym rozwiązaniem będzie kartonowe, eleganckie opakowanie na wino. Butelka jakiegokolwiek alkoholu w eleganckim pudełku będzie prezentować się znakomicie. Warto rozejrzeć się za ofertami różnych firm produkujących opakowania prezentowe. Niektóre z nich posiadają w swojej ofercie możliwość zamówienia pudełka z customowymi życzeniami, obrazkami, a nawet wybranym zdjęciem. 

Kupowanie w ciemno drogich prezentów wiąże się z pewnym ryzykiem. Aby go uniknąć, ludzie coraz częściej obdarowują się samymi pieniędzmi. Ponieważ sama koperta z plikiem banknotów nie wygląda zbyt elegancko, można dołożyć ją do butelki alkoholu zapakowanej w elegancki karton. Dodatkowo customowy nadruk na opakowaniu sprawi, że prezent będzie wyjątkową pamiątką mimo swojej prostoty.