Gruszka do treningu

Każdy kto trenuje sztuki walki dobrze o tym wie jak ważny jest refleks, szybkość, a także celność wyprowadzanych ciosów. Wyżej wspomniane parametry można trenować na bardzo różne sposoby, jedne z nich są lepsze, a inne gorsze. Jeśli chcemy mieć pewność, że trenujemy poprawie, to powinniśmy skorzystać ze sprawdzonych metod.

Trening bokserski przy pomocy gruszek treningowych

gruszki treningoweDo takich metod z pewnością należy trening przy pomocy sprzętu, który jest powszechnie używany i to nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Najlepiej jak jest to sprzęt, który pomaga w treningach nie tylko amatorów, ale też zawodowców i to tych z najwyższej półki. Gruszki treningowe z pewnością są urządzeniami, które zasługują na to, aby poświęcić im trochę uwagi. Dzięki gruszce treningowej możemy poprawić swój refleks, celność ciosów, a także szybkość. To jedno urządzenie pozwala poprawić te trzy parametry jednocześnie. Gruszka wykonana jest ze skóry. Wewnątrz gruszki znajduje się balon napełniany powietrzem. Balon wykonany jest z bardzo grubej gumy, więc nie musimy się bać o to, że pęknie podczas treningów. Gruszkę montujemy na dwóch hakach, jednym w suficie, a drugim w podłodze . Między hakami znajdują się gumy do których przyczepiona jest gruszka. Im większy naciąg gum, tym szybciej porusza się gruszka. W ten sposób możemy regulować sobie intensywność, a także poziom zaawansowania treningu. Jeśli będziemy korzystać z gruszki zgodnie z jej przeznaczeniem, to posłuży nam bardzo długo.

Ceny takich gruszek są bardzo różne. Niektóre z nich możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, a za inne, bardziej profesjonalne gruszki zapłacimy kilkaset złotych. Do amatorskiego treningu możemy kupić jedną z tańszych gruszek, do naszych treningów będzie wystarczająca.