Jak wypożyczyć auto bez kaucji?

Czy zawsze jest tak, że wypożyczając samochód trzeba zapłacić kaucję? Najczęściej takie zapisy w umowie stosowane są w wypożyczalniach samochodów mieszczących się przy lotniskach. Dotyczą one wszystkich wypożyczających. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to zwyczajem. Jest jedno lotnisko, na którym samochód można wynająć absolutnie bez żadnej kaucji.

Brak kaucji w wypożyczalniach na gdańskim lotnisku

wypożyczalnia aut gdańsk lotnisko bez kaucjiPrawdę mówiąc pobieranie kaucji za wypożyczenie samochodu to już przeżytek. Jest to właściwie kompletnie bez sensu, bo przecież samochody w wypożyczalniach i tak są ubezpieczone od wszelkich możliwych szkód. Nic zatem dziwnego, że każda wypożyczalnia aut Gdańsk lotnisko bez kaucji wypożyczy samochód również obcokrajowcom. A brak kaucji to ogromne ułatwienie. Te wypożyczalnie, które nadal je stosują, pobierają średnio od tysiąca do dwóch tysięcy złotych kaucji. Jest to oczywiście kaucja w pełni zwrotna, więc po oddaniu samochodu wypożyczający ją odzyskuje. Ale trzeba przyznać, że wygospodarowanie takiej kwoty na kaucję może nie być łatwe. I dlatego właśnie gdańskie wypożyczalnie działające na lotnisku już dawno odeszły od pobierania tej opłaty zabezpieczającej wynajem aut. Dzięki temu mają o wiele większą liczbę klientów, niż wypożyczalnie na innych polskich lotniskach. Brak kaucji nie jest żadną rewolucją – coraz więcej lotniskowych wypożyczalni całkowicie rezygnuje z ich pobierania.

Po co pobierać kaucję za auto, które i tak jest ubezpieczone na wszelkie możliwe sposoby. Nie da się przecież na tym zarobić, bo kaucja i tak jest zwrotna. Wypożyczalnie odchodzą już od tego i dzięki temu mają zdecydowanie więcej klientów. Zwłaszcza zagranicznych, którzy chcieliby wypożyczyć auto, ale nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na kaucję właśnie.