Jak zadbać o sen – tanie materace kieszeniowe

Spokojny sen to podstawa dobrego odpoczynku. To on odpowiada za regenerację naszego organizmu, dzięki czemu możemy odpowiednio funkcjonować. Dobry sen owocuje wspaniałym samopoczuciem i podejmowaniem efektywnych działań. Kiedy już zadbamy o sprzyjający wystrój sypialni, właściwe oświetlenie, nastrój i ciszę, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość przygotowanego posłania. 

O zaletach materaców kieszeniowych

tanie materace kieszenioweMaterace kieszeniowe nie są na rynku zupełną nowością. Pomysł na ich konstrukcję wywodzi się ze starych modeli sprężynowych, które znakomicie amortyzowały ciężar i ruchy ułożonego na nim ciała. Nowatorskie jest tu oddzielenie sprężyn tkaninowymi przegrodami, zróżnicowanie, najczęściej zmniejszenie, średnic sprężyn, a także umieszczenie dodatkowych warstw pianek, które ochraniają przed kłującym metalowym wnętrzem, działają antyalergiczne i dodatkowo są termoelastyczne. Dzięki zastosowaniu wszystkich atutów stosowanych dotąd podłoży do spania (materaców piankowych, tradycyjnych), a do tego poprawieniu trwałości sprężyn – modele kieszeniowe zapewniają użytkownikom  bezpieczne, bo wolne od kurzu i roztoczy, a do tego idealnie sprężyste posłanie, prawie nie do zdarcia. Specjalnie opasane modele – nie odkształcają się i nie skrzypią, a do tego tanie materace kieszeniowe, prezentowane w ofertach producenckich, sprawiają, że ograniczenia pieniężne nie warunkują już dobrego odpoczynku, a co za tym idzie – zdrowia. 

Materace kieszeniowe to kwintesencja wygody i relaksu. Dzięki swoim licznym zaletom mogą być wykorzystywane nie tylko w sposób tradycyjny, lecz także stosowane jako wariant leża dla osób z wadami postawy i schorzeniami kręgosłupa. Zarówno zdrowym, jak i chorym ich pomysłowa struktura zapewni pełny komfort odpoczynku. Dodatkowo – za nieduże pieniądze.