Jak zjednać sobie teściów?

W życiu ciągle poznajemy nowych ludzi. Niektórych przypadkiem, innych w szkole lub w pracy, a jeszcze innych przedstawiają nam bliscy. Kiedy znajdziemy swoją drugą połówkę, z reguły przychodzi w końcu także czas na poznanie jej lub jego rodziny. Raczej nie boimy się zapoznania z przyszłymi szwagrem lub szwagierką, za to denerwujemy się na samo wspomnienie o teściach.

Prezent obłaskawiający teścia

prezent na imieniny dla teściaNie mamy tak dużego wpływu, jakbyśmy chcieli, na to czy dobrze wypadniemy przed drugą osobą. Przy pierwszych odwiedzinach często zapada niezręczna cisza, ponieważ nie mamy jeszcze wspólnych tematów. Poczucie, że nie wpasowujemy się w obrazek, zostaje zwielokrotnione, kiedy przedstawieni zostają nam teściowie. Często zdarza się, że zapoznanie ma miejsce na jakiejś większej imprezie rodzinnej, a więc musimy się przygotować i mieć odpowiedni prezent na imieniny dla teścia. Niełatwo jest kupić coś osobie, która wcale jeszcze nie jest nam bliska albo która dopiero co weszła w skład naszej rozbudowanej rodziny. Istnieje duża szansa, że teść zmiesza się, jeśli wręczymy mu bukiet kwiatów, więc lepiej zrezygnować z tej opcji. Bezpiecznym zagraniem może okazać się kupienie dużego pudełka czekoladek i dobrej gatunkowo kawy. Może jednak warto się odważyć na bardziej wysublimowany prezent, taki jak butelka wyśmienitego trunku. Po pierwsze pokazujemy wtedy, że mamy gust i smak, a po drugie alkohol zapewne zostanie skonsumowany jeszcze na tej samej imprezie, czyli naprawdę będzie przydatnym upominkiem.

Zjednywanie sobie przychylności nowo poznanych osób to trudne zadanie. Opłaca się do niego podejść z pewną śmiałością i pomysłem, na przykład obdarowując teścia prezentem dobrym na każdą okazję. Alkohol sprawdzi się na większości imprez i przyjęć, dlatego to dobry wybór.