Jaki fotelik dla dziecka wybrać?

Czy rodzaj fotelika dziecięcego do samochodu ma znaczenie? Oczywiście że tak. Jak w przypadku zakupów mebli, telewizora czy nawet pościeli trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Najmniej istotną kwestią staje się wygląd fotelika. Ważne, jak jest zbudowany i jak powinien być zamocowany.

Fotelik dla dzieci gwarantuje bezpieczeństwo

recaro foteliki dla dzieciJeśli idzie o wygląd, to oczywiście istotne jest, jak zbudowany jest fotelik, czy ma wiele ruchomych elementów, czy są osłony boczne i tym podobne. Na kolor podczas zakupów nie trzeba zwracać większej uwagi. Bezpieczny fotelik może mieć różne barwy. Wielu producentów oferuje mnóstwo różnych modeli. Na przykład firma recaro foteliki dla dzieci proponuje dla wielu kategorii wagowych i wiekowych, z różnymi mocowaniami czy w sporej liczbie barw. Najistotniejsze, by  fotelik chronił malucha przy ewentualnym uderzeniu. Dlatego czytajcie opinie albo pytajcie sprzedawców i ekspertów. Nawet foteliki samochodowe dla dzieci poddawane są dzisiaj testom zderzeniowym w wielu instytucjach. Im lepsza ocena, tym bezpieczniejszy sprzęt. Kluczowa kwestia to rozmiar. Aby fotelik był bezpieczny, nie może być ani za duży, ani za mały dla jego użytkownika. Osłony boczne mają gwarantować dodatkową ochronę dziecka, warto o nie zapytać podczas zakupu. Ważne pytanie dotyczy również tego, czy fotelik powinien być montowany przodem, czy tyłem do kierunku jazdy. Eksperci są raczej zgodni, iż dziecko powinno raczej podróżować tyłem.

Żyjemy w czasach, w których drogami porusza się coraz więcej samochodów. Nie warto więc kusić losu, lepiej kupić dobry oraz bezpieczny fotelik dla dziecka. Lepiej, by nie trzeba było sprawdzać zasadności jego stosowania, ale zachowajmy zdrowy rozsądek i zastanówmy się głęboko nad zakupem fotelika.