Jaki garaż? Zalety płyty obornickiej

Od lat wiadomo, że upływ czasu najlepiej znosi samochód garażowany. Pod przysłowiowym dachem auto jest chronione przed śniegiem, deszczem i innymi czynnikami atmosferycznymi, które najczęściej powodują korozję. Samochodowe cztery kąty to zawsze gwarancja braku dostępu wilgoci czy mrozu, a tym samym długiego użytkowania pojazdu. Jak zbudować je najłatwiej i najtaniej?

Budowlane płyty wielowarstwowe

Skutecznymgaraże z płyty obornickiej, tańszym i bardzo praktycznym rozwiązaniem budowlanym może być zastosowanie gotowych płyt. Panele do składania dają zawsze gwarancję łatwiejszego wzniesienia budowli, a tym samym uzyskania szybszego zabezpieczenia dla samochodu. Płyty wielowarstwowe, znane najczęściej pod nazwą obornickich – znacznie upraszczają proces montażu i ograniczają koszty wykonania. Ich ogromną zaletą jest też wielofunkcyjność i kumulowanie różnych własciwości. Garaże z płyty obornickiej to zawsze budowle ocieplone i atrakcyjne wizualnie. Nie wymagają otynkowania i dodatkowych zabezpieczeń. Umieszczony między blachami styropian znakomicie izoluje wnętrze przed utratą temperatury, a wełna mineralna chroni przed zaprószeniem ognia. Praca polegająca na wznoszeniu budowli z takich paneli nie wymaga dużego nakładu sił, a także przebiega sprawnie, przy zaangażowaniu mniejszej liczby osób. Garaż z płyt generuje zazwyczaj mniejsze koszty, nie obciążając zbytnio zleceniodawcy.

Wybierając między różnymi rozwiązaniami dotyczącymi ochrony auta, dobrze zdecydować się na garaż modułowy. Prosty sposób jego wznoszenia znacznie przyspiesza eksploatację budowli, a praktyczna wielowarstwowość poprawia jakość osłony. Panele obornickie są bezpieczne, ładne i świetnie adaptują się w każdym miejscu. Mogą być wykorzystane praktycznie wszędzie, a ta dowolność sprawia, że stają się coraz chętniej stosowane przez właścicieli aut.