Jakie są napędy do bramy dwuskrzydłowej?

Brama wjazdowa służy do sprawnego i wygodnego wjeżdżania na posesję, a dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo jej mieszkańców. Wśród obecnych na rynku napędów do bram dwuskrzydłowych pojawia się wiele modeli, które można dopasować do częstotliwości użytkowania oraz wielkości całej konstrukcji, tak aby korzystało się z niej jak najwygodniej.

Jak wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej?

Napędy do bram dwuskrzydłowychWłaściciel posesji wybiera wygląd bramy według swoich preferencji, jednak to od długości podjazdu będzie zależało czy lepiej nada się model przesuwny czy skrzydłowy. Automatyka bramy dwuskrzydłowej ma za zadanie zwiększyć wygodę użytkowania podczas częstego wjeżdżania na posesję. Jej najważniejszym elementem jest napęd, który odpowiednio dobrany zapewni bezawaryjne działanie całego systemu. Napędy do bram dwuskrzydłowych dzielą się na mechaniczne i elektrohydrauliczne, w których pojawia się kilka rodzajów siłowników. W zależności od tego jaka jest długość i szerokość skrzydeł, ich przewiewność oraz waga, inna automatyka sprawdzi się lepiej. Napędy z ramieniem łamanym, podziemne i śrubowe nadadzą się do konkretnych rozmiarów działki oraz długości podjazdu, jednak ich działanie nie różni się od siebie. Automatyka nie powinna więc wpływać negatywnie na estetykę bramy oraz być dopasowana do szczegółów otoczenia, wpływających na jej działanie, które wpłyną na jej działanie. Skonsultowanie decyzji u profesjonalistów może zagwarantować wybranie najlepszego modelu.

Żywotność napędu do bramy dwuskrzydłowej jest uzależniona od tego jak jest ona dopasowana do wielkości i przewiewności konstrukcji oraz częstotliwości jej użytkowania. Poprawnie zamontowana automatyka dobrej marki będzie funkcjonowała bezawaryjnie przez długi czas, niezależnie od rodzaju wybranego siłownika.