Kaloryfery do łazienki

W obecnych czasach istnieje wiele różnego rodzaju grzejników. Posiadają one różne kształty, rozmiary oraz wykończenia. Dobrać je można do właściwie każdego wnętrza, o różnym wystroju. Dekoracyjne grzejniki sprawdzą się idealnie we wnętrzach w stylu skandynawskim czy nowoczesnym, a także w ciekawie urządzonej łazience. 

Stylowy i funkjonalny grzejnik do łazienki 

nowoczesne grzejniki łazienkowePrzed wyborem stylowego, dekoracyjnego grzejnika do łazienki, powinniśmy zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy. Czy kaloryfer będzie pełnił funkcję głównie grzewczą, czy może będziemy chcieli suszyć na nim ręczniki czy pranie. Jeśli ma służyć także jako wieszak, warto zamówić grzejnik z już wbudowanymi uchwytami, które nie będą rzucać się w oczy i będą idealnie pasować do designu całego grzejnika dekoracyjnego. Od funkcji kaloryfera zależy to, jaką moc powinien mieć. Im większy grzejnik zamontujemy w naszej łazience, tym większa będzie jego moc grzewcza. Najpopularniejsze są zdecydowanie kaloryfery o budowie drabinkowej, na których można przewiesić ręcznik. Dodatkowym ich atutem jest możliwość dopasowania ich kształtu oraz koloru do wnętrza łazienki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że oprócz funkcji użytkowej, grzejnik ten świetnie sprawdzi się także w roli dekoracyjnej. Popularne są na przykład nowoczesne grzejniki łazienkowe, które mogą być chromowane lub lakierowane. Występują także w wersji matowej, która idealnie wkomponuje się w stylowe wnętrze modernistycznej łazienki. Nieregularny kształt doda jej także unikalnego charakteru. 

Poza kolerom czy kształtem grzejnika, ważny jest także materiał, z którego jest on wykonany. Dobrym rozwiązaniem będą kaloryfery aluminiowe, które są trwalsze i bardziej odporne na wilgoć, przez co nie zardzewieją tak szybko. Dekoracyjne grzejniki to coraz cześciej spotykane typy ogrzewania w nowoczesnych domach czy mieszkaniach.