Kaszki marki Holle

Większość mam decyduje się na karmienie maluszka własnym mlekiem przez przynajmniej sześć miesięcy, a później rozpoczynają stopniowe poszerzanie diety niemowlaka. Najczęściej jako pierwsze są wprowadzane warzywa i kaszki.

Jaką kaszkę wybrać dla niemowlaka?

kaszki dla niemowląt holleNa rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów żywności dla dzieci, którzy w swojej ofercie mają produkty w słoiczkach, kaszki, batoniki i soczki. Jako pierwsze do diety malucha najlepiej wprowadzić kaszki, ponieważ stanowią niezbędne źródło witamin, minerałów i składników odżywczych. Przy ich wyborze należy się kierować przede wszystkim jakością i tym co znajduje się w składzie. Przeważnie producenci umieszczają na opakowaniu informacje na temat miesiąca życia, od którego można je stosować, dokładny skład i sposób przygotowania. Kaszki dla niemowląt Holle są uznawane przez wielu jako jedne z najlepszych, ponieważ mają sprawdzony skład, nie zawierają mleka modyfikowanego, cukru, laktozy ani glutenu. W ofercie marki Holle znajdziemy przede wszystkim kaszki z płatków ryżowych i owsianych, kaszkę kukurydzianą, orkiszową czy jaglaną. Część z nich jest przeznaczona dla maluchów do czwartego, a reszta od szóstego miesiąca życia. Dostępne są także mieszane kaszki, które z powodzeniem mogą jeść starsze dzieci, gdyż zawierają zestaw pięciu lub nawet siedmiu zbóż. Przeważnie smak kaszek jest delikatny, niesłodki, zatem można je urozmaicić dodając sezonowe owoce lub wybierając je z wsadem z suszonych owoców. Można je podawać z wodą lub mlekiem.

Kaszka dla malucha jest głównym źródłem węglowodanów i witamin, które są mu niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu. Ponadto kaszki marki Holle są wzbogacone witaminą B1, która jest bardzo potrzebna niemowlętom w rozwoju i jest zalecana przez lekarzy.