Komfortowe zadaszenie tarasu

Z pewnością korzystanie z tarasu jest przyjemną czynnością, której możemy się oddawać godzinami. Najczęściej stawiamy na nim kwiaty, fotele lub leżaki i korzystamy z pięknej pogody. Jednak kiedy ulega ona zmianie, to mam mowy  leniuchowania na nim.

Przed czym chroni zadaszenie tarasu?

nowoczesne zadaszone tarasy projektNa tarasach przede wszystkim spędzamy czas wiosną i latem, bo jest ciepło, dni są długie i można niemalże do wolo korzystać ze słońca. Jednak trzeba brać pod uwagę, że bywają dni deszczowe, które skutecznie uniemożliwiają ma spędzanie na nich czasu. Wtedy musimy się przenieść do domu lub zamontować nad tarasem specjalne zadaszenie. Drugie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, bo pozwoli nam na korzystanie z tarasu niemalże przez cały rok. Jeżeli interesują nas nowoczesne zadaszone tarasy projekt może dla nas wykonać niejeden producent takich konstrukcji. W większości przypadków podstawą konstrukcji są mocne profile  ekstrudowanego aluminium, które są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Choć wyglądają na delikatne i dość mało stabilne, to są to tylko pozory, ponieważ ten gatunek aluminium jest bardzo wytrzymały. Dach w zadaszeniu może być wykonany z mocnej i wielowarstwowej tkaniny, która dodatkowo jest odporna na działanie promieni słonecznych albo z obrotowych paneli aluminiowych, które posiadają płynną regulację kąta nachylenia. Konstrukcja zadaszenia tarasu może być płaska lub spadkowa, w zależności od rodzaju budynku. Tak naprawdę każde zadaszenie będzie inne o indywidualnym charakterze.

W luksusowych i drogich domach takie rozwiązania są bardzo popularne i nie tylko są to zadaszenia przyścienne, ale także wolnostojące. Dodatkowo możemy je wyposażyć w boczne przesłony w postaci zwijanych rolet lub przeszkleń, które chronią przed wiatrem, deszcze i słońcem.