Korekta wykonana na lakierze

Każdy kierowca, który kupuje samochody używane wie, co to znaczy, jeśli z samochodu odpryśnie lakier. Zazwyczaj trzeba było odmalować cały fragment samochodu, aby pozbyć się takiego kłopotu. na szczęście w obecnych czasach jest to dużo łatwiejsze, ponieważ można stosować malowanie korekcyjne, które wykonywane jest w zakładach lakierniczych. Warto na to zwrócić uwagę.

Korekty lakierów samochodowych

korekta lakieruLakier samochodowy może mieć różną powierzchnię. Trzeba pamiętać o tym, by w przypadku wszelkich odpryśnięć działać szybko, aby zapobiec dalszemu odpadaniu lakieru samochodowego. Korekta lakieru wykonywana jest przez doświadczonych lakierników, którzy najpierw robią pomiar próbki. Chodzi o to, aby wymieszać dokładnie taki odcień, jaki jest na pojeździe. Kiedy lakier będzie miał odpowiednią gęstość, dane miejsce lekko się podgrzewa, aby zapewnić lepszą przyczepność. Samochód smaruje się gruntem penetrującym, a następnie kładzie podkład. Po warstwie podkładu zazwyczaj wystarczą dwa malowania danego miejsca, aby wykonać korektę. Taką usługę warto jest wykonywać zawsze wtedy, kiedy zauważymy, że na naszym lakierze jest wiele nowych zarysować, odprysków i wszelkiego rodzaju problemów związanych z estetyką pojazdu. To naprawdę doby pomysł, który nie będzie nas kosztował wielu pieniędzy. Lakiernik korektę wykona w ciągu jednego dnia, co jest bardzo ważne w tym przypadku.

Korekta tego typu nie jest zabiegiem trudnym dla lakierników. Trzeba oczywiście uwzględniać mieszanie odpowiednich kolorów, ale najczęściej zajmują się tym automaty. One dokładniej będą w stanie określić, jaka barwa jest dokładnie potrzebna. Uwzględnia się przy tym to, że czasami lakier jest zmatowiały przez słońce lub po prostu dość stary. Automat dobrze miesza kolory.