Małe pompy wody

Jeśli mamy zamiar zasilić w ogrodzie niektóre urządzenia, na przykład spryskiwacze ogrodowe lub system automatycznego nawadniania, czy też myjkę ciśnieniową, to możemy je zasilić za pomocą własnej pompy, zamiast instalacji wodnej wykonanej przez zakład komunalny. Możemy do tego użyć niewielkich pomp wody.

Mała pompa wody 12v do zasilania wodą niektórych urządzeń

pompy wody 12vWłasna pompa wody przydaje się zwłaszcza w miejscach, gdzie nie jest poprowadzona instalacja hydrauliczna. Przykładem niech będą miejsca niezurbanizowane, a także działki i miejsca budowy obiektów budowlanych. Można w takim miejscu użyć własnego źródła, którym może być duża beczka z wodą lub własna studnia. Aby wytworzyć ciśnienie w takiej naszej instalacji potrzebne będą pompy wody 12v, które w zupełności wystarczą do zasilenia większości urządzeń. Pompy te w zależności od tego do czego chcemy je stosować dobieramy na podstawie ich mocy i wydajności. Wiadomym jest, że dużo więcej wody potrzebuje ogrodowy system nawadniania niż mała myjka ciśnieniowa. Ważna jest także wysokość słupa wody, którą dana pompa ma uzyskać. W przypadku studni może on wynieść nawet kilkanaście metrów, natomiast jeśli wodę będziemy pobierać bezpośrednio ze zbiornika, to co najwyżej tylko kilka. Odpowiednia konstrukcja pompy pozwala pracować przy takiej wysokości do jakiej została stworzona, dlatego trzeba znać ten parametr przed doborem odpowiedniej pompy.

Kupując pompę w sklepie należy zwrócić także uwagę na jej jakość. Liczy się tutaj nie tylko to z jakich materiałów będzie ona wykonana, ale także jak została złożona. Co z tego, że obudowa będzie solidna, jeśli pompa nie będzie odpowiednio precyzyjnie uszczelniona i będzie ona przez to traciła na swojej wydajności. Stawiajmy zawsze na dobrej jakości rozwiązania, a nigdy się nie zawiedziemy.