Malowane paznokcie wyglądają piękniej

Lakiery do paznokci doskonale sprawdzają się nie tylko do upiększania, ale także do dbania o zdrowie płytki paznokcia. Często paznokcie rozdwajają się, co nie zawsze jest spowodowane słabym stanem zdrowia, a urazami mechanicznymi. Lakier do paznokci może ochronić płytkę przez takimi urazami. 

Jakie lakiery wybierać?

lakier do paznokci iceNie ma nic bardziej denerwującego, jak oczekiwanie na dokładne zaschnięcie dopiero co pomalowanego paznokcia. Często, aby lakier dobrze zastygł na płytce, trzeba czekać nawet godzinę. Nie każda kobieta ma na to czas, dlatego woli zrezygnować z malowania paznokci, niż malować je na szybko i narażać się na rozmazania, które przecież nieciekawie wyglądają. A, jeśli jeszcze spieszymy się do pracy, taki rozmazany manicure może nam bardzo przeszkadzać. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takich lakierów, które będą szybko schły, oraz długo trzymały się na paznokciach. Można tu polecić lakier do paznokci ice, który szybko schnie, a jednocześnie utrzymuje się na paznokciach nawet cały tydzień. Jest też inny problem. Chodzi o takie położenie lakieru, aby paznokcie były piękne, estetyczne i jednocześnie eleganckie. Czyli, powinny mieć taflę gładką, a skórki nie pomalowane. Wymaga się, aby taki stan rzeczy był osiągalny już po jednym malowaniu. Niestety, zwykłe lakiery trzeba kłaść nawet czterokrotnie, co znacznie przedłuża sam manicure. Jednak lakier ICE wystarczy położyć dwa razy (przy jasnych kolorach), lub jeden raz (przy ciemnych), aby osiągnąć doskonałą taflę „lodu”.

Jest jeszcze jeden ogromny pozytyw stosowania tego typu lakierów do paznokci. Mianowicie są one bardzo tanie, a jednocześnie doskonałe w swej konsystencji (ani rzadkie, ani gęste). Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt rzadki lakier rozleje się po palcu, a zbyt gęsty, nie domaluje całości paznokcia.