Marmur jako materiał na blat stolika kawowego

Od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie zmiana wystroju w mieszkaniu. Do tej pory wszystkie wnętrza były dosyć proste i minimalistyczne. Chciałam tchnąć w nie nieco życia i sprawić, by stały się bardziej oryginalne. Miałam nadzieję, że wystarczy zmienić niektóre elementy – nie chciałam wymieniać wszystkich mebli.

Marmurowy stolik kawowy do salonu

stylowy okrągły stolik kawowy z marmurowym blatemNajwięcej czasu spędzam w salonie – jest to dla mnie miejsce relaksu oraz przestrzeń, w której przyjmuję gości. Postanowiłam wymienić w nim stolik – jest to przedmiot praktyczny, jednak może równocześnie stanowić ozdobę pomieszczenia. Zdecydowałam się na stylowy okrągły stolik kawowy z marmurowym blatem. Materiał ten kojarzy mi się z wnętrzami pałaców – jest bardzo elegancki i przyciąga wzrok. Wybrałam stosunkowo niewielki stolik, ponieważ nie musi on mieścić zbyt wielu rzeczy – tylko parę filiżanek i jakąś przekąskę. Zastanawiałam się nad tym, jaki kolor powinnam wybrać. W tym wnętrzu dominują jasne barwy – ściany są szare, a podłoga ma barwę naturalnego, jasnego drewna. Postanowiłam więc wybrać coś kontrastowego. Stolik z ciemnym blatem od razu przyciąga wzrok, ponieważ jego barwa kontrastuje z otoczeniem. Takie rozwiązanie wydało mi się najlepsze, ponieważ pozwala na urozmaicenie aranżacji. Nie spodziewałam się jednak, że wymiana stolika aż tak odmieni wystrój – to wystarczyło, by pokój stał się bardziej stylowy.

Niektóre meble mogą być nie tylko praktyczne, ale również eleganckie. Przekonałam się o tym wybierając stolik do swojego salonu. Niewielki model z marmurowym blatem wygląda naprawdę świetnie. Dzięki ciemnej barwie wyróżnia się na tle podłogi oraz ściany, co dodaje uroku całości oraz sprawia, że pomieszczenie jest urozmaicone oraz oryginalne. Udało mi się więc osiągnąć zamierzony efekt.