Modele Piko w skali H0

Każdy, kto interesuje się modelarstwem wie, że istnieją różne skale, w których wykonywane są modele. Podstawową jest skala H0, czyli taka o podziałce 1:87, w której rozstaw szyn dla modeli wynosi 16,5 milimetra. Natomiast oprócz niej są też skale TT, N i Z, jednakże są one o wiele rzadziej stosowane. Zatem jeśli chcemy stworzyć makietę i uzupełnić ją modelami kolejowymi, warto zdecydować się właśnie na H0, ponieważ takie modele znajdziemy bez problemu.

Modele kolejowe H0

modele piko h0Oferuje je bowiem wielu znanych producentów, między innymi Piko. Takie modele Piko H0 wyróżnia dbałość o najmniejszy szczegół, są malowanie niezwykle dokładnie i prezentują się niebywale autentycznie. Piko proponuje na przykład lokomotywę elektryczną ET22 z IV epoki kolejnictwa, właśnie w skali H0. Jest to kultowa lokomotywa, dlatego każdy zapalony modelarz chce ją mieć. Producent zadbał o idealne odwzorowanie autentyku, zarówno pod względem kształtu, jak i kolorystyki. Ponadto taki model lokomotywy Piko posiada wmontowany dekoder z dźwiękiem i głośnikiem, dzięki czemu model wydaje też dźwięk. Jest to zatem gratka dla fanów modelarstwa, którzy chcą stworzyć własna makietę. Ale oczywiście nie jest to jedyny model w skali H0, który oferuje Piko. Oprócz tego możemy zdecydować się na przykład na wagon pomiarowy H0 czy też na elektrowóz BR189, parowóz z tenderem BR55. W ofercie znajdziemy też różnego rodzaju spalinowozy, jak też wagony-cysterny.

Z pewnością jest w czym wybierać, dlatego możemy skompletować w ten sposób niesamowicie rozbudowany tabor kolejowy, który sprawi, że nasza makieta będzie wyjątkowa. Słowem podsumowania, na rynku modelarskim znajduje się szeroki wybór modeli kolejowych w skali H0, w dodatku w atrakcyjnej cenie i pochodzących od sprawdzonego producenta.