Montaż kamer przemysłowych na posesji

Posiadamy dość spory zakład przemysłowy za miastem. Wokół całego terenu rozciąga się las. Do tej pory mieliśmy jednego ochroniarza, który robił obchód co jakiś czas. W nocy nikogo nie było do pilnowania. Kamer też nie mamy i chyba to trzeba w końcu zmienić. Uważam, że przydadzą się one u nas. Trzeba wybrać jakieś modele i je zainstalować u nas.

Monitoring z umieszczonych kamer

kamery przemysłoweNa samym początku trzeba wyznaczyć strefy gdzie te kamery umieścimy, tak aby nie pominąć żadnego obszaru, by nie stworzyć tak zwanego martwego pola. Na pewno będzie trzeba zamontować kamery na ogrodzeniu w każdym roku, mamy ich cztery. To w sumie można było by tam umieścić osiem kamer przemysłowych. Cztery z nich będą skierowane na nasz plac, a pozostałe będą skierowane na zewnątrz, monitorując okolicę lasu i drogę dojazdową. Na samym budynku też przyda się zamontować kilka kamer, ale może już w mniejszej ilości. Jedna na każdej ścianie wystarczy i tutaj można było by już wykorzystać takie obrotowe kamery, które będą obracały się o 360 stopni. Te na ogrodzeniach na przykład tylko mogły by się obracać o 180 stopni stąd na każdym roku były by potrzebne dwie kamery. Ale zależy też od tego jakie kamery zastaniemy w sklepie. Może wybierzemy same obrotowe (360 stopni) zobaczymy. Aby móc oglądać obraz z kamer trzeba przygotować jakieś pomieszczenie, gdzie ustawi się monitory i będzie można oglądać każdy podgląd z kamer. Kamery przemysłowe nie muszą być duże, by uchwycić dość spory obszar. Nawet dobrze by było by były one niewidoczne, choć i tak na ogrodzeniu będzie trzeba zamieścić tabliczkę z informacją, że obiekt jest monitorowany, takie są przepisy. Do przeglądania zapisów z kamer skierujemy naszego ochroniarza. Teraz będzie miał oko na wszystko.

Uważam, że zakłady przemysłowe takie jak nasze lub inne powinny mieć monitoring. Czasem nawet sama obecność kamer może odstraszyć potencjalnych przestępców. A po za tym jak coś się wydarzy na przykład pożar, to z zapisów kamer będzie wiadomo jak to się stało. Należy zachować różne środki ostrożności i jednym z nich są właśnie kamery.