Musiałem wykonać usg dolnej kończyny

Wiele lat temu miałem duże problemy z chodzeniem i bólem nóg Bardzo długo się leczyłem, aż w końcu udało mi się pokonać chorobę. Teraz od czasu do czasu muszę wykonać profilaktycznie usg nóg, aby wiedzieć czy na pewno nic się nie zmieniło i choroba nie atakuje mnie z powrotem. Ostatnio trochę zaniedbałem ten temat postanowiłem jak najszybciej wykonać odpowiednie badanie. 

Gdzie w Krakowie wykonać usg nóg?

usg kończyn dolnych krakówPonieważ dopiero niedawno sprowadziłem się do Krakowa nie bardzo wiedziałem, gdzie znajdę dobrą i polecaną przychodnię diagnostyczną, gdzie wykonują badanie USG. Postanowiłem znaleźć coś w internecie. Wpisałem w wyszukiwarkę internetową frazę: usg kończyn dolnych kraków i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko znalazłem renomowaną przychodnię, niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Mieli bardzo szybkie terminy, dlatego zapisałem już na drugi dzień. Udałem się następnie do tej placówki i poczekawszy na swoją kolej wszedłem do gabinetu. Była to ciemnia do wykonywania badania. Zdjąłem spodnie i położyłem się na kozetce. Lekarz wycisnął na moje nogi odrobinę zimnego żelu i przyłożył do nich głowicę ultrasonograficzną. Po około dwudziestu minutach badania, powiedział że badanie wyszło bardzo dobrze, a z moimi kończynami dolnymi wszystko jest w porządku. Byłem bardzo zadowolony. Musiałem jeszcze tylko poczekać na wydruk i opis badania.

Po kolejnych dwudziestu minutach otrzymałem wydruk zdjęć ultrasonograficznych i opis, według którego wszystko było w porządku a na następne badanie USG miałem zgłosić się za rok. Na wszelki wypadek poszedłem jeszcze do lekarza z wynikami badań, ale on tylko potwierdził że badanie ultrasonograficzne nie wykazało żadnych zmian w moich kończynach dolnych. Bardzo się cieszę, że udało mi się to tak szybko załatwić.