Musiałem wymienić automatykę w bramie

Kilka lat temu zainwestowałem w nowe ogrodzenie mojej posesji. Podczas wymiany została również zamontowana brama automatyczna. Jest to dla mnie duża wygoda, gdyż zdarzają się dni kiedy otwieram bramę nawet kilkanaście razy. Już nie wspominając o komforcie tego typu rozwiązania kiedy leje ulewny deszcz czy temperatura spada mocno poniżej zera.

Poszukiwania automatyki do bramy w Rudzie Śląskiej

automatyka do bram ruda śląskaBrama była również przez okres tych kilku lat bezawaryjna i nie miałem z nią żadnych problemów. Niestety po ostatniej gwałtownej burzy, brama nie chciała reagować na polecenia pilota i nie otwierała się. Jednak w trybie manualnym siłownik działał płynnie i nie zacinał się oraz nie stawiał większego oporu. Z racji tego, że co nie co znam się na elektryce postanowiłem zdjąć osłonę i dostrzegłem, że automat jest cały czarny. Podejrzewam, że podczas ostatniej burzy piorun mógł uderzyć gdzieś blisko mojej posesji a wyładowanie było na tyle duże że uszkodziło ją. Kojarzyłem, że gdzieś w okolicy chyba jest firma, która zajmuje się tego typu naprawami. Nie myliłem się, na drugim końcu ulicy po drodze do supermarketu zauważyłem szyld automatyka do bram Ruda Śląska. Na miejscu opisałem cały problem i potencjalną przyczynę uszkodzenia. Uzgodniłem z przedstawicielem tego przedsiębiorstwa, że podjedzie do mnie jutro i upewni się, czy to na pewno automatyka się uszkodziła i jaką zamówić nową.

Nazajutrz fachowiec pojawił się pod moją bramą. Potwierdziły się moje przeczucia, automat był do wymiany. Ekspert spisał model, który był używany w mojej bramie i powiedział, że postara się go sprowadzić w ciągu tygodnia. Po tygodniu wymienił uszkodzony element na nowy. Brama od razu żywo zareagowała na sygnał z pilota. Jestem bardzo zadowolony, że brama znów jest sprawna.