Nad morze nie tylko na wakacje

 

Morze kojarzy się przede wszystkim z letnim urlopem. Warto jednak podkreślić, że nie tylko na wakacje warto się wybrać właśnie na wybrzeże. Zdarzają się wyprawy na obozy sportowe, które tylko w części przypominają wakacje, zdarzają się imprezy organizowane w nadmorskim klimacie. W tym kierunku warto też wybrać się w celach leczniczych. Tym bardziej że wiele miejscowości ma status uzdrowiska.

Warto rehabilitować się na wybrzeżu

rehabilitacja nad morzemNad morzem jest szansa poprawić stan zdrowia latem, ale nie tylko. Jeśli na przykład idzie o dolegliwości układu oddechowego, to nawet lepiej jest wybrać się tam jesienią. Na całym wybrzeżu można wówczas wdychać jod, który ma fantastyczne działanie, jeśli idzie o zdrowie i samopoczucie. Oczywiście jod to nie wszystko. W wielu miejscowościach panuje znakomity klimat związany z położeniem nad morzem i w okolicy lasów. Choćby oleje eteryczne, które się unoszą, mają dobry wpływ na zdrowie. Nad morzem jest też szansa leczyć inne schorzenia. W wielu placówkach zajmują się na przykład układem krwionośnym, a nawet zabiegi ortopedyczne wykonuje się właśnie w tych okolicach. Zresztą, rehabilitacja nad morzem to świetny pomysł, ponieważ zabiegi i ćwiczenia to jedno, ale możliwość wdychania jodu lub spacery po plaży również pozytywnie wpływają na dobre samopoczucie. A przecież wiadomo, że dobre samopoczucie oznacza szybszy powrót do zdrowia i lepszą regenerację organizmu.

Wiadomo, że na przykład rehabilitacyjny turnus latem będzie oznaczał większe tłumy, ale nie ma tego złego. W końcu możliwość spędzenia czasu na plaży w promieniach słońca to świetny dodatek do zabiegów zdrowotnych. Oczywiście nie oznacza to, że jesienią nie warto wybrać się na przykład do sanatorium. Wybrzeże o tej porze roku także prezentuje się świetnie.