Nadanie taniej paczki

 

Nadawanie paczek jest tak proste jak robienie zakupów przez internet. Każdy to może zrobić i to w dowolnej firmie kurierskiej, a obecnie mamy ich na rynku nawet kilkanaście, zatem jest w czym wybierać. Swoją ofertę kierują do klientów indywidualnych i biznesowych.

Ile czasu zajmuje dostawa przesyłki kurierskiej?

tanie szybkie paczkiKiedy internet dopiero się rozkręcał, a sklepy internetowe wchodziły na rynek, głównym dostawcą zakupów w sieci była poczta. Firma ta miała monopol, zatem nie było w czym wybierać. Dziś mamy wybór i jest on spory, ponieważ poza pocztą mamy kilkanaście firm kurierskich, a także odbiór osobisty. Jeżeli chodzi o tanie szybkie paczki, to można je nadać w ciągu kilku chwil przez internet. Najwięcej ich nadają osoby prowadzące działalność w internecie w branży handlu, gdyż niemalże dziewięćdziesiąt pięć procent jest realizowanych z dostawą kurierem. Klienci wybierają firmę kurierską, ponieważ gwarantuje ona szybką dostawę, bezpieczną i też co istotne, kurier przynosi nam ją do drzwi. W razie nieobecności adresata, ma obowiązek ponowić próbę. Choć często bywa tak, że przed dostawą przesyłki, kontaktuje się z odbiorcą, aby ustalić z nim najdogodniejszy termin. Nie uświadczymy tego w przypadku listonosza, ponieważ w razie nieobecności, zostawi awizo i konieczne będzie samodzielne odebranie paczki z poczty. Nadanie przesyłki jest bardzo proste, gdyż robi się to w panelu nadawczym dostępnym na stronie kuriera lub też w panelu administracyjnym sklepu internetowego, gdyż często są połączone.

Początkowo ceny paczek kurierskich były dość wysokie, przez nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Dziś możemy nadać paczkę już za dziesięć złotych, w związku z czym jest ona atrakcyjną alternatywą dla innych sposobów dostawy, oferowanych w sieci.