Najlepsza baza do lemoniady

Kto z nas nie kocha lemoniady? To najlepszy, orzeźwiający napój, jaki istnieje. Idealnie nadaje się na letnią porę. Nazwa lemoniada pochodzi najprawdopodobniej od francuskiego wyrażenia „limon ade”, oznaczającego „napój cytrynowy”. Najwcześniejsze przepisy pochodzą z Chin, a w XVI wieku napój ten rozprzestrzenił się w Europie za pośrednictwem Francji. Lemoniadę najlepiej zrobić, a w tym celu przyda nam się baza do lemoniady. Skąd ją wziąć?

Więcej o bazie do lemoniady

monin baza do lemoniadyJak wiadomo, lemoniada to orzeźwiający, zimny napój spożywany niezmiennie już od setek lat. Sporządzana jest z soku z cytryny, wody i cukru. Lemoniada jest często podawana jako bezalkoholowa alternatywa napojów alkoholowych w barach i innych lokalach serwujących napoje alkoholowe. Lemoniadę można zrobić w całości samodzielnie lub skorzystać z nieco prostszego rozwiązania. Możemy zakupić już gotowy produkt, jakim jest baza do lemoniady. Ją łączymy z wodą i kostkami lodu i wlewamy do estetycznej szklanki. Następnie dodajemy poprawiające wygląd lemoniady dodatki, na przykład listki mięty, plasterki cytryny lub limonki. Jeśli chodzi o markę Monin baza do lemoniady tej firmy jest jedną z najlepszych i najsmaczniejszych. Oczywiście taką bazę można przygotować samodzielnie. Przyda nam się w tym celu sporo świeżo wyciśniętego soku z cytryny, syrop cukrowy i woda. To idealny napój, który ochłodzi nas i doda nam energii.

Oczywiście baza do lemoniady to dobry początek. Jest prosta w przygotowaniu i można ją aromatyzować wieloma różnymi składnikami. Zazwyczaj głównym składnikiem bazy lemoniady jest sok z cytryny, ale można też użyć soku z limonki lub nawet soku pomarańczowego. Nie można też zapomnieć o dużej ilości kostek lodu i dodatków w postaci listków mięty czy cząstek limonki.