Naklejki trójwymiarowe na ściany

 

Naklejki naścienne są jednymi z najpopularniejszych ozdób, coraz częściej zajmując miejsce tapet. Obecnie mogą być bowiem wykonane z niesamowitą dokładnością, a ich położenie na ścianie nie zajmuje więcej niż kilka minut. Są tym bardziej popularne, iż zazwyczaj wykonywane są wedle projektu klienta.

Trójwymiarowe naklejki naścienne

naklejki wypukłe 3dNaklejki naścienne wykonywane są z bardzo cienkiej warstwy tworzywa, podobnego do silikonu. Nie są jednak tak delikatne, i znoszą uszkodzenia bardzo dobrze. Mogą być również czyszczone za pomocą większości środków do mycia powierzchni z tworzyw sztucznych, gdyż nie wchodzą w takowymi w reakcję, ani też nie niszczeją pod ich wpływem. Kolorowe naklejki wypukłe 3d mogą być wykonane wedle dowolnego projektu. Niejednokrotnie mogą być upodobnione do obrazów naściennych, lub też teksturowane, najczęściej upodabniane do wyglądu surowych cegieł, aczkolwiek coraz częściej wykonywane są wedle bardzo imponujących, oryginalnych projektów, stanowiąc doskonałą ozdobę do każdego pomieszczenia w którym są założone. Naklejki przytwierdzane są do ścian za pomocą trwałego, choć łatwego do usunięcia tworzywa, fabrycznie nałożonego na wewnętrzną stronę naklejki, i nie potrzebują żadnego dodatkowego kleju. Jest na tyle trwałe iż naklejki mogą być zamocowane pewnie na ścianie i utrzymywać się przez całe lata, aczkolwiek spoiwo można bez większego trudu usunąć za pomocą rozpuszczalnika do farb akrylowych czy dedykowanego zmywacza.

Takie naklejki mogą być mocowane na ścianach, aczkolwiek dostępne są również warianty do montażu na oknach, czy też na karoserii samochodów. Mogą więc być nie tylko ozdobą, ale również elementem reklamowym, lub też metodą oznakowania samochodów, z której często korzystają firmy ochrony lub załogi remontowe.