Namiot z tkaniny pcv

Mieliśmy piękny ogród. Często zapraszaliśmy do niego gości i spędzaliśmy tam miłe chwile. Ostatnio jednak cały czas padało i pogoda była wyjątkowo brzydka. Nie chciałam rezygnować z siedzenia w ogrodzie. Trzeba było pomyśleć o jakiejś alternatywie, żeby móc spędzać czas na dworze nawet w deszczowe dni.

Wytrzymały namiot dzięki tkaninie PCV

tkaniny pcvWtedy wymyśliłam, że przecież moglibyśmy pomyśleć o jakimś namiocie. Nie chciałam kupować żadnego gotowego, ale zlecić uszycie. Chciałam taki namiot ogrodowy, który można byłoby zamknąć od wewnątrz w razie potrzeby, ale też żeby mógł mieć odsłonięte ściany kiedy się tego chciało. Dlatego wybrałam się do sklepu po specjalne tkaniny PCV, które są znane ze swoich niezwykłych właściwości. Przede wszystkim, materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny. Po drugie, jest idealny nawet przy małych dzieciach, ponieważ nie ulega tak łatwo zabrudzeniom. Kolejną sprawą była nieprzemakalność, dlatego mogłam być pewna, że z materiałem z takiej tkaniny na pewno byśmy nie zmokli. Tkanina ta jest idealna na zewnątrz, ze względu na swój solidny budulec. Jest zrobione z poliestru z domieszką polichlorku winylu. Powłoka z winylu zapewnia mu właśnie nieprzemakalność. Uznałam, że nie będzie lepszego materiału, dlatego miałam już jedyny problem w związku z powstaniem namiotu. Trzeba było zdecydować się na kolor. Pomyślałam o ciemnym zielonym, żeby pasował do licznych drzew w naszym ogrodzie.

Kiedy wybraliśmy już kolor i wymiary namiotu, zawieźliśmy tkaninę do uszycia i czekaliśmy na odbiór. Troszkę to potrwało, jednak było warto czekać. Faktycznie, tkanina była bardzo solidna, nie ulegała odkształcaniu i póki co, przetrwała z powodzeniem pierwszy deszcz. Miło nam się siedzi w tym namiocie, można się zrelaksować na świeżym powietrzu nawet w deszcz.