Naturalne farby do włosów

 

Przefarbowanie koloru włosów jest poważna decyzją, ponieważ niejednokrotnie zmienia nas nie do poznania. Aby kolor był dobrze dobrany do naszej karnacji, brwi i oczu, lepiej nie eksperymentować i udać się do dobrego fryzjera, który wybierze odpowiedni odcień. 

Co zawierają naturalne farby do włosów?

naturalna farba do włosówPonad połowa kobiet farbuje włosy samodzielnie w domu wykorzystując produkty kupione w pobliskich drogeriach i sklepach kosmetycznych. Są tanie produkty, w których znajdziemy tubkę z farbą, buteleczkę wody utlenionej, odżywkę, oraz jednorazowe rękawiczki. Taki zestaw wystarczy na zafarbowanie włosów średniej długości do ramion, a jeżeli mamy dłuższe, to musimy kupić aż dwa opakowania. Zmieniając kolor włosów w domu, nigdy nie mamy pewności co do efektu końcowego, dlatego najlepiej robić to u fryzjera. W profesjonalnym salonie fryzjerskim możemy wybrać rodzaj farby oraz skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Naturalna farba do włosów jest przeznaczona dla kobiet, które nie chcą drastycznie zmieniać koloru włosów, a jedynie go podkreślić i wydobyć naturalny blask. Taka farba nie zawiera amoniaku, a więc nie rozjaśni nam włosów. Popularnie jest nazywana henną i jest zrobiona z suszonych liści i łodyg rośliny występującej tylko w Indiach. Sproszkowaną farbę miesza się z wodą i uzyskuje gęstą konsystencję, która się nakłada na umyte włosy. Efekt farbowania naturalną farbą utrzymuje się około dwóch, trzech miesięcy. Włosy po zabiegu nie są zniszczone, a naturalny pigment pozostaje nienaruszony.

Farby na ogół osłabiają kondycję włosów, ponieważ zawierają w swoich składach silnie oddziałujące środki chemiczne. Natomiast farby naturalne są w stu procentach zrobione z produktów roślinnych i poza delikatną koloryzacją, pielęgnują i odżywiają włosy, gdyż zawierają substancje odżywcze.