Niemiecki zwrot podatku

 

Dużo Polaków jako kraj, do którego emigrują, wybiera Niemcy. Pracując w tym kraju legalnie również odprowadzasz podatki. Polska i Niemcy mają podpisaną umowę dotyczącą unikania podwójnego opodatkowania. Dlatego po powrocie do kraju nie musisz płacić podatku, a dodatkowo możesz liczyć na zwrot pieniędzy. Nawet jeżeli pracowałeś w tym kraju cztery lata temu.

Jak otrzymać zwrot podatku?

zwrot podatku z niemiecNajłatwiej będzie udać się do biura rachunkowego, które załatwi wszystkie formalności za Ciebie. Do niemieckiego urzędu skarbowego trafi odpowiedni dokument, który będzie wnosił o Twój zwrot podatku z Niemiec. Polak, który pracował w tym kraju może liczyć na zwrot z podatku za poprzednie cztery lata. Jeżeli udasz się do biura rachunkowego, wszystkie formalności zostaną załatwione w przeciągu jednego dnia. Robi się to drogą elektroniczną, co oszczędza nie tylko papier, ale też czas. Na decyzję w sprawie zwrotu będziesz oczekiwać około tygodnia. Będzie pozytywna, ponieważ zwrotu nie otrzymują tylko niektóre osoby. Jest to bardzo wąska grupa ludzi. Następnie musisz poczekać około czterdziestu pięciu dni na to, by pieniądze wpłynęły na Twoje konto. Czas nie jest specjalnie długi, ponieważ w naszym kraju trzeba poczekać około dwudziestu dni dłużej. Pieniądze otrzymujesz w walucie europejskiej. Często okazuje się, że wartość zwrotu to kilka tysięcy złotych.

Warto starać się o taki zwrot. Znam człowieka, który wypełnił wniosek o przyznanie zwrotu za cztery lata płacenia podatków. Otrzymał z tego łącznie sumę dwudziestu ośmiu tysięcy złotych. Jak widzisz, jest to bardzo opłacalne. Biura rachunkowe zazwyczaj pobierają jeden procent zwrotu jako opłatę. Niektóre mają stały cennik, na przykład pięćdziesiąt złotych za wypełnienie wniosków i kontakt z urzędem niemieckim.