Nowoczesna nawierzchnia do sal sportowych

 

Nawierzchnie do sal sportowych były używane nie tylko w miejskich obiektach sportowych i salach gimnastycznych. Coraz częściej stosowane były również w ośrodkach szkoleniowych dla personelu mundurowego, gdzie najczęściej zastępowały starego typu podłogi, często niewygodne i nieszczególnie trwałe.

Nowoczesna podłoga do sali treningowej

podłogi sportoweProfesjonalne podłogi były niezbędnym elementem każdej nowoczesnej sali treningowej, niezależnie od jej przeznaczenia. Nie tylko ułatwiały one wykonywanie dowolnego rodzaju treningu czy szkolenia fizycznego, ale należały również do bardzo bezpiecznych nawierzchni, amortyzując upadki i zapobiegając powstawaniu kontuzji, często mających miejsce po intensywnym treningu. Niemal wszystkie podłogi i nawierzchnie sportowe wykorzystywane w komercyjnych ośrodkach szkoleniowych były odmianami samopolerującymi, pomalowanymi fabrycznie w lakier samoczynnie wygładzający zarysowania. Intensywny trening fizyczny bardzo często powodował poważne uszkodzenia podłogi, zwłaszcza jeśli były to nawierzchnie bez certyfikatów wytrzymałości, przeznaczone raczej do użycia ogólnego. Podłoga przystosowana do takich ćwiczeń była natomiast najbardziej wytrzymałą odmianą nawierzchni do treningu fizycznego, i znosiła bardzo dobrze wszelkie obciążenia na jakie była wystawiona.

Z tego powodu, coraz częściej była ona montowana również w publicznych obiektach, gdzie sprawdzała się równie dobrze, a jednocześnie narażona była na o wiele mniejsze obciążenia, a tym samym mniejszą możliwość uszkodzenia nawierzchni, mogąc służyć przez bardzo długi czas. Mimo nieco wyższej ceny niż koszt standardowej nawierzchni treningowej, profesjonalna podłoga stawała się coraz bardziej popularna, nie wymagając tak dużej ostrożności w trakcie ćwiczeń jak w przypadku treningu na standardowej odmianie podłogi.