Nowoczesne magazynki do pistoletów

Magazynki w większości pistoletów są w zupełności wystarczające dla strzelców rekreacyjnych, aczkolwiek zarówno personel wojskowy jak i cywilni strzelcy sportowi często wymieniają je na nowocześniejsze, lepsze konstrukcje. Zarówno wojskowi jak i sportowi strzelcy preferują bowiem narzędzia wygodne, ułatwiające przeładowywanie broni w dowolnej sytuacji.

Magazynki do strzelania dynamicznego

magazynek pistoletowy cenaDo każdego pistoletu można dostać magazynki, które przeznaczone są do dynamicznego strzelania, lub też wykorzystania broni w celach służbowych czy obronnych. Takie magazynki mogą mieć usprawnione konstrukcje, dodatki przyśpieszające usuwanie magazynka z broni, lub nawet uchwyty, dzięki którym strzelec może sprawniej wyciągać magazynek po jego opróżnieniu. Do najpopularniejszych pistoletów można dostać bez problemu nowoczesny, ulepszony magazynek pistoletowy Cena takiego magazynka jest uzależniona przede wszystkim od jego konstrukcji, a w przypadku najbardziej nietypowych magazynków do pistoletów rzadko spotykanych może być bardzo wysoka, aczkolwiek akcesoria do rozpowszechnionych modeli nie bywają wyceniane nierozsądnie. Często zdarza się, natomiast, iż strzelcy muszą poważnie przestawić się na nowy magazynek oraz techniki przeładowywania z jego użyciem, gdyż niekiedy zmiana magazynka odbywa się wtedy w bardzo odmienny od standardowego sposób, a same magazynki mają zauważalnie mniejszą wagę.

Ulepszone magazynki mogą mieć również inną pojemność niż standardowe, a z reguły są to magazynki powiększone, przydatne głównie podczas strzelania dynamicznego oraz działań służbowych. Nie przekraczają one pojemności określonych ustawowo, dlatego też mogą być używane w strzelectwie sportowym, myślistwie, oraz w zadaniach służbowych bez większych problemów.