Nowoczesne metody rehabilitacji pacjentów

Ośrodki rehabilitacyjne mają obecnie do zaoferowania naprawdę wiele. Zabiegów jest całe mnóstwo i dobiera się je odpowiednio do rodzaju schorzenia. Pacjenci mogą korzystać ze wszystkich zabiegów w jednym ośrodku, ale zdarza się, że konieczne jest zapisanie się na rehabilitację w kilku miejscach (aby wypełnić wszystkie zalecenia lekarza).

Rehabilitacja jonoforezą, krioterapią i hydroterapią

polecana rehabilitacja w KrakowieJedną z nowoczesnych metod rehabilitacyjnych jest np. jonoforeza. Polega ona na tym, że stosuje się w niej bodźce elektryczne. Mają one za zadanie pobudzać nerwy, a tym samym niwelować ból w konkretnych miejscach. Dochodzi w ten sposób do zmniejszenia napięcia mięśni oraz przyspieszenia procesu metabolizmu. Jonoforeza jest dość często zalecana w przypadku neuralgii, neuropatii i innych schorzeń układu nerwowego. Taka polecana rehabilitacja w Krakowie to również leczenie polem elektromagnetycznym. Tu tworzy się specjalne pole magnetyczne, które sprzyja procesowi przemiany materii. Dochodzi do rozluźnienia mięśni oraz uśmierzenia bólu. Kolejnym rodzajem rehabilitacji może być hydroterapia. Tutaj korzysta się z natrysków zwykłej wody gospodarczej. Okazuje się, że takie natryski wpływają bardzo pozytywnie na ciało człowieka. Nie można zapomnieć o krioterapii, która jest wszechstronną metodą leczenia. Taka rehabilitacja nie tylko łagodzi dolegliwości, ale jest też sposobem na relaks i optymalna kondycję psychofizyczną. Krioterapię stosuję się dość często w leczeniu bólu.

Zimno łagodzi podrażnienia nerwowe. Dużą popularnością cieszy się też obecnie balneoterapia. Jest to leczenie kąpielami wodnymi. W balneoterapii stosuje się też inne zabiegi wodne np. picie wód mineralnych. Tu także stosuje się inhalacje, które kojarzone są głównie z leczenia uzdrowiskowego. Warto korzystać z tego typu zabiegów.