Obroże dla psów i akcesoria

Decydując się na przyjęcie pod swój dach nowego lokatora, musimy przemyśleć bardzo dużo spraw. Ważne jest nasze podejście na początku. Musimy przemyśleć wszystkie potrzebne nam rzeczy, które należy zakupić stosunkowo wcześniej.

Jakie obroże i inne akcesoria dla psiaków będą najlepsze?

obroża dla psaRynek akcesoria dla psów jest bardzo rozbudowany, jest ona wręcz porównywalny lub też większy od rynku artykułów dla dzieci. Jeśli zastanawiamy się cos powinno znaleźć się w wyprawce dla naszego pupila powinniśmy to przemyśleć wcześniej. Dobra obroża dla psa to must-have każdego właściciela. Jest wiele materiałów, z których produkuje się obroże dla psa. Powinniśmy wybierać mocne obroże, które są podszyte od wewnętrznej strony, co będzie gwarantowało komfort noszenia naszemu pupilowi. Wybierając obroże dla psiaka trzeba pamiętać także o tym, aby miałam ona identyfikator. Może on być metalowy lub drewniany. Numer telefonu i imię psa może zostać także naszyte na samą obrożę, co ostatnio oferuje wielu producentów obroży. Jeśli chodzi o sam kolor jest on całkowicie dowolny, a jego wybór leży tylko i wyłącznie w gestii właściciela. Co jeszcze ważne, należy pamiętać o tym, że psa nigdy nie przypinamy za obrożę w samochodzie. Tutaj możemy używać jedynie szelek, są produkowane specjalne szelki dla psów do samochodu, jednak sprawdzą się tutaj każde modele zarówno szelki typu guardy, jak i szelki norweskie.

Na koniec warto wspomnieć, że dobrze jest zakupić od razu dwie obroże dla naszego psiaka (jak nie więcej), w razie gdyby z jedną z nich stało się coś niespodziewanego, np. namokła przed samym spacerem, czy została zniszczona. Zakładają psu obrożę musimy zmieścić między nią a psią szyją dwa palce. Obroża może być stosowana obok obroży przeciwkleszczowej.