Odpręż się w swoim domu

 

Rozwój technologii i stałe wzbogacanie asortymentu dostępnych na rynku produktów sprawiły, że dziś, aby skorzystać z łaźni parowej nie musimy udawać się ani do aquaparku, ani do żadnego gabinetu odnowy biologicznej. Dzisiaj saunę możemy, w naprawdę łatwy sposób, zainstalować we własnym domu.

Łaźnia sposobem na domowe odprężenie

sauny parowe domoweAby w pełni cieszyć się komfortem i relaksem w zaciszu własnego domu, należy dobrze przemyśleć i zaplanować budowę naszej sauny. Sauny parowe domowe dostępne są dla osób, które mają minimum półtora metra kwadratowego wolnej powierzchni i średnio ponad siedem tysięcy złotych do zainwestowania. W kwestii organizowania przestrzeni pod saunę, oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby zaplanowanie jej już na etapie budowania lub urządzania domu. Jednak saunę tak naprawdę można urządzić wszędzie, np. w pokoju, który zwolnił się po wyprowadzce dorosłego już dziecka. Zasadniczo najlepszym miejscem na instalację sauny parowej, jest oczywiście łazienka, co wynika z działań, które powinniśmy podjąć bezpośrednio po wyjściu z łaźni. Najczęstsze błędy dotyczące projektowania sauny dotyczą wentylacji. Mogą one doprowadzić do zawilgocenia pomieszczenia, a w skrajnych przypadkach przegrzewania się elementów wewnętrznych sauny i nawet pożaru. Powietrze bez przeszkód musi przepływać wokół sauny i swobodnie cyrkulować w pomieszczeniu, by zagwarantować jej długie i właściwe działanie. Do zainstalowania sauny potrzebujemy przyłącza wodnego z zimną wodą, odpływu do kanalizacji, zasilania elektrycznego i podłączenia do kanału wentylacyjnego.

Domowa sauna nie jest rzecz jasna tanim zakupem i wiele osób starannie przeanalizuje go przed zrealizowaniem, jednak korzyści płynące z jej posiadania, dotyczą nie tylko prestiżu, ale przede wszystkim naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. A to jest bezcenne.