Okna plastikowe czy okna drewniane

Niezależnie od tego, jakie okna zamontujemy we własnym mieszkaniu, to zawsze możemy je wyposażyć w szereg dodatkowych elementów. Elementy te zwiększają funkcjonalność okien, a także ułatwiają ich obsługę. Dodatkowo wyposażenie okien w dodatkowe elementy i akcesoria zwiększają komfort mieszkania, a także poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto posiadać dodatkowe elementy w oknach?

okna warkaNa początek warto zwrócić uwagę na to, że gdy często otwieramy i zamykamy okna to powoduje to jego minimalne obniżenie. W tym momencie, zamiast używać siłowych rozwiązań warto zastanowić się nad dodatkowym elementem, jakim jest podnośnik skrzydła. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają w swoim domu okna Warka bardzo duże, wykonane z ciężkiego tworzywa. Kolejnym dobrym elementem jest blokada obrotu klamki z wślizgiem, która wymusza jego prawidłową obsługę. Uniemożliwia w ten sposób próbę uchylenia skrzydła, kiedy jest ono otwarte i zapewnia tym samym płynne przechodzenie skrzydła z otwartego do położenia zamkniętego. Bardzo dobrym elementem jest także hamulec okienny, który powoduje blokowanie okna w dowolnym jego punkcie. Skrzydło wtedy otwiera się swobodnie i zatrzymuje po ustawieniu go na przykład w pozycji 45 stopni. Istnieją również okna przeznaczone specjalnie dla osób niepełnosprawnych czy też osób starszych, które poruszają się na wózku. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż okna, które posiada klamkę na dole. Można również zastosować klamkę, która będzie z dłuższym uchwytem zamiast tej standardowej.

W przypadku gdy posiadamy małe dzieci i są one bardzo ruchliwe oraz ciekawe świata to warto zastosować klamki, aby nie mogły samodzielnie otworzyć okna. Wtedy warto zastosować klamki zamykane na kluczyk. Takie rozwiązanie pozwoli nam zabezpieczyć się przed otwarciem okna przez dziecko.