Optymalny szwajcarski scyzoryk

Któż z nas, mężczyzn, będąc małym chłopcem, nie chciał mieć scyzoryka z prawdziwego zdarzenia? Ten szwajcarski, był zawsze najbardziej pożądanym, a jeżeli nie miało się swojego, z zazdrością spoglądaliśmy na sprzęt kolegów.

Jak wybrać optymalny scyzoryk szwajcarski ?

szwajcarski scyzorykMulti – narzędzie, przychodzące z odsieczą każdemu, komu nie jest obcy survival, to zdecydowanie kultowy szwajcarski scyzoryk. Jego wielozadaniowość jest sprawdzona nawet przez szwajcarską armię, na której wyposażeniu się znajduje od dekad. Przez lata, szwajcarskie scyzoryki zmieniały swój wygląd, kolor, rozmiar, oraz kształt. Dziś, by wybrać ten optymalny, wystarczy wejść na stronę producenta i dobrać model, który będzie spełniał nasze oczekiwania i preferencje. W podstawowy zestaw narzędzi w scyzoryku, wchodzą: ostrze krótkie, ostrze długie, nożyczki do paznokci lub papieru, mini – piłę do drewna, korkociąg, otwieracz do butelek. Do niestandardowego wyposażenia należą te z pilnikiem, brzeszczotem oraz różnymi końcówkami śrubokrętów, od gwiazdki, do standardowego – poprzecznego. Modeli jest około dwudziestu, te standardowe są czerwone ze szwajcarską flagą, stylizowaną na logo firmy producenta. Jeżeli chcesz mieć wyróżniający się model, możesz zamówić własny grawer, lub kupić scyzoryk w czarnym kolorze i czarnymi narzędziami – co jest nowością. Jeżeli chcesz sprawić przyjemność swojemu dziecku i szukasz oryginalnego prezentu, to szwajcarskie scyzoryki, trafią w gust każdego chłopaka. Ważne żeby kupić produkt oryginalny, bo tylko on gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i masz pewność, że się nie zepsuje przez długie lata.

Scyzoryk jest idealnym narzędziem, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdego harcerza, survivalowca, czy zwykłego pasjonata gadżetów militarnych. Ceny są zróżnicowane i wahają się od czterdziestu, do kilkuset złotych, oczywiście w zależności od ilości ekwipunku, w jaki jest wyposażony, modelu, czy specjalnie zamówionego grawerowania.