Parametry opraw i źródeł światła

Obecnie jednym z najbardziej wydajnych źródeł światła pod kątem efektywności energetycznej są diody elektroluminescencyjne. Charakteryzują się one dużym strumieniem świetlnym przy jednoczesnym niskim poborze mocy. Dodatkowo posiadają inne zalety takie jak wysoka trwałość godzinowa, dobry współczynnik oddawania barw czy możliwość sterowania przy pomocy obwodów zewnętrznych.

Hermetyczne oprawy popularnym produktem w przemyśle

oprawa hermetyczna 24vNic więc dziwnego, że źródła te są powszechnie stosowane w budownictwie oraz przemyśle. Większość rozwiązań działa w oparciu o źródła zasilania bazujące na napięciu stałym o wartości dwunastu lub dwudziestu czterech woltów. Bardzo pożądanym rozwiązaniem jest również oprawa, która zapewnia wysoki stopień ochrony przed wnikaniem kurzu oraz wody. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszy się oprawa hermetyczna 24v, którą stosuje się zarówno w budynkach prywatnych jak i przemysłowych. Hermetyczne wykonanie zapewnia bardzo wysoki stopień ochrony IP co z kolei przekłada się na możliwość stosowania tego typu urządzeń nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. W ten sposób użytkownik końcowy otrzymuje rozwiązanie nowoczesne, bardzo wydajne a zarówno wytrzymałe i odporne na oddziaływania środowiskowe. Nic więc dziwnego, że produkt w takiej konfiguracji coraz częściej zastępuje tradycyjne źródła światła bazujące na żarnikach czy świetlówkach.

Warto dodać, że zasilanie dwudziestoma czterema woltami napięcia stałego jest bezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego czego nie można powiedzieć o zasilaniu sieciowym, które jest niezbędne do działania żarówek czy świetlówek. Jak widać nowoczesne źródła światła bazujące na diodach elektroluminescencyjnych są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich ceniących wydajność, ekonomię, trwałość a także bezpieczeństwo.