Płytki z gumy na taras

 

Od kilku lat zamierzamy wyremontować nasz taras. Jednak za każdym razem mamy inne nagłe wydatki, które nie pozwalają nam na wykonanie prac renowacyjnych. Taras wymaga już prac remontowych i z roku na rok jest ich coraz więcej.

Renowacja posadzki na tarasie

płyty gumowe na tarasTaras to miejsce, gdzie lubimy spędzać czas wolny. Szczególnie często użytkowany w okresie letnim i wakacyjnym kiedy pogoda kusi nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niestety taras to miejsce szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak woda, wilgoć wysokie oraz niskie temperatury. Niestety na naszym tarasie widoczne były popękane płytki, które z łatwością odpadały od betonu. Musieliśmy koniecznie coś z tym zrobić. Jednak nie było nas stać na zakup nowych płytek i zatrudnienie ekipy, która by wymieniła płytki. Szukając sposobów na tanią renowację na własną rękę natknęłam się na płyty z gumy. Płyty gumowe charakteryzowały się łatwym montażem oraz stosunkowo niską ceną. Oprócz tego były odporne na uszkodzenia mechaniczne i doskonale nadawały się do renowacji starych powierzchni na tarasie. To, co bardzo mi się podobało to to, że można je samodzielnie zamontować. Nowoczesne płyty gumowe na taras były bardzo oryginalne i wyglądały jak zwykłe płytki. Jednak to, co wyróżniało je to fakt, że były o wiele bardziej odporne na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Prosty i samodzielny montaż pozwalał na zaoszczędzenie pieniędzy. Zdecydowaliśmy się na zakup gumowych płyt na nasz taras.

Skuliśmy stare płytki i samodzielnie zamontowaliśmy nowe płytki z gumy. Montaż był naprawdę prosty i nie wymagał doświadczenia. Wystarczyło stosować się do ogólnych wskazówek producenta. Poza tym taras w zaledwie kilka godzin został odnowiony, a płytki stały się bezpieczną alternatywą do zwykłych płytek z gresu.