Podróże linią lotniczą Ryanair

Podróże niedrogimi liniami lotniczymi nie tracą na swojej popularności. Dzięki niewielkiej kwocie można polecieć do najsłynniejszych europejskich stolic, które co roku przyciągają wielu turystów. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad w trakcie lotu.

Odpowiednia walizka do samolotu

walizki do ryanairaKażda linia lotnicza na stronach internetowych zamieszcza wszystkie potrzebne informacje dla podróżujących. Najważniejsze z nich dotyczą rozmiaru bagażu oraz rzeczy, jakie można ze sobą zabrać do samolotu, więc dlatego należy mieć odpowiednie walizki do ryanaira. Przede wszystkim należy pamiętać, że na pokład można zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu – podręczny i mały bagaż, typu torebka. Nie mogą one przekroczyć określonych przez te linie lotnicze rozmiarów. Jeśli ją przekroczą w trakcie kontroli bagażowej i kontroli biletów przed wejściem na pokład, będą musiały trafić do luku bagażowego, a to wiąże się z dodatkową opłatą rzędu kilkudziesięciu funtów lub euro. Wielu ludzi zapomina przed wyjazdem o kupnie pasującej rozmiarami walizki lub zapomina sprawdzić jakie rozmiary powinna mieć i w czasie kontroli na lotnisku powstaje zamieszanie, powodujące niepotrzebny stres. Przed planowanym wyjazdem wystarczy sprawdzić wymiary na stronie internetowej, a następnie zamówić odpowiednią walizkę czy kupić ją w sklepie stacjonarnym. Jeśli mamy wątpliwości w sklepie, zawsze możemy poprosić o zmierzenie walizki na miejscu. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz bagaż zostanie zakwalifikowany jako podręczny.

Podróże, zwłaszcza te samolotem, zazwyczaj wywołują sporo radości, ekscytacji, ale i stresu. Aby mieć pewność, że nerwowych sytuacji będzie jak najmniej, warto dużo wcześniej przygotować walizkę, która będzie miała akceptowane przez linię lotniczą rozmiary.