Praca w transporcie krajowym

Zawsze byłem zaradnym człowiekiem i w różnych sytuacjach udawało mi się stanąć na wysokości zadania. Dzięki temu też nigdy nie byłem bez pracy, bo zawsze szybko udało mi się znaleźć coś nowego. Od jakiegoś czasu chciałem pracować w transporcie i zdobyłem niezbędne uprawnienia.

Nowy kierowca w firmie transportowej

transport krajowy na śląskuW okolicy było kilka firm, które oferowały transport krajowy na śląsku i postanowiłem w nich poszukać zatrudnienie. Większość przedsiębiorców nie potrzebowała kierowcy, bo mieli komplet. Na moje zgłoszenie jednak odpowiedział właściciel jednej z największych firm transportowych. Umówiłem się z nim na spotkanie i zaprezentowałem swoją osobę. Nie miałem doświadczenia w prowadzeniu dużych pojazdów, bo niedawno zdobyłem uprawnienia, ale dostałem szansę. Samochodem osobowym jeździłem od lat i człowiek ten zdecydował się mi zaufać. Poznałem doskonale specyfikę firmy i miałem świadomość, że praca trwała od poniedziałku do soboty. W grę wchodził póki co tylko transport krajowy i to mi na początek odpowiadało. Jako kierowca radziłem sobie świetnie już od samego początku. Nie miałem problemów z prowadzeniem pojazdu a drogi znałem świetnie, bo swego czasu pracowałem jako przedstawiciel handlowy. Pracodawca był ze mnie zadowolony i dawał mi coraz więcej zleceń. Czasami miałem mocno ograniczony czas i musiałem się spieszyć do klienta, ale zawsze mi się udało dojechać w wyznaczonym czasie. Praca w firmie transportowej była spełnieniem moich marzeń zawodowych.

Po roku pracy w firmie transportowej byłem już jednym z najlepszych kierowców. Transport krajowy zdecydowanie mi odpowiadał, bo poznałem Marysię i spędzałem z nią sporo czasu. Zarabiałem bardzo przyzwoicie, dzięki czemu było mnie stać na wiele. To była korzystna zmiana.