Praktyczna pieczątka firmowa

Każda firma musi posiadać specjalną pieczątkę, która się posługuje przy podpisywaniu dokumentów, zatwierdzaniu i podbijaniu różnych deklaracji. Ponieważ sam podpis nie musi oznaczać, że prowadzimy działalność, to pieczątka jest tego potwierdzeniem.

Jak musi wyglądać pieczątka firmowa?

pieczątki firmowe krakówNie istnieje jeden, ogólny wzór na pieczątkę firmową, ponieważ każdy właściciel ma dowolność wyboru. Jednak najczęściej na jej stemplu znajduje się pełna nazwa firmy, wraz z nazwiskami właścicieli, adres siedziby i dane kontaktowe, które może stanowić numer telefonu komórkowego, czy stacjonarnego, albo adres strony internetowej. Jeżeli interesują nas profesjonalne pieczątki firmowe Kraków jest miastem, w którym znajdziemy sporo punktów ksero, które jako dodatkową usługę, prowadzą wykonywanie pieczątek. Proces realizacji rozpoczyna się od przyjęcia danych firmy, na podstawie których grafik wykonuje projekt stempla. Po jego zatwierdzeniu jest on wytłaczany na specjalnej gumowej powierzchni, która jest wycinana w kształcie pieczątki i wklejana w odpowiednie miejsce. Klient może sobie wybrać dowolną pieczątkę automatyczną, ręczną, lub okrągłą. W zależności od ilości znaków jakie mają się znaleźć na pieczątce, możemy mieć trzy, cztero, pięcio, albo sześcioliniowy stempel. Oczywiście im jest on większy, tym większy model pieczątki musimy wybrać. Poza firmowymi modelami, znajdziemy także mniejsze, imienne, oraz popularne datowniki i numeratory. W Krakowie wykonanie pieczątki nie kosztuje więcej niż pięćdziesiąt złotych.

Pieczątki firmowe powinny być zamykane, ponieważ często są zabierane do urzędu, czy banku w celu podbicia ważnych dokumentów. Mają one specjalne klapki, lub zatyczki, które chronią nas przed pobrudzeniem tuszem. W każdej firmie wystarczy jedna pieczątka.