Profesjonalna obróbka zdjęć biznesowych

Po wykonaniu sesji zdjęciowej korporacyjnej konieczne jest obejrzenie wszystkich zdjęć i wybranie tych, które zostaną poddane dalszej obróbce. Oczywiście zdjęcia wybiera klient, ale może liczyć na pomoc fotografa, który się na tym zna i potrafi obiektywnie ocenić, które zdjęcia są najlepsze i mają największy potencjał.

Wywoływanie zdjęć i ujednolicanie świateł oraz kolorów

fotograf korporacyjny - WarszawaWszystkie zdjęcia wybrane wspólnie z klientem poddawane są obróbce w profesjonalnym programie komputerowym. Warto wiedzieć, co wchodzi w skład takiej standardowej obróbki zdjęć. Na pewno jest to wywoływanie zdjęć z plików RAW. Kolejnym elementem obróbki komputerowej jest ujednolicenie świateł oraz kolorów. W programie usuwane są również wszelkie niedoskonałości. Taki fotograf korporacyjny – Warszawa z pewnością przygotuje zdjęcia, które będą służyć firmie przez długi okres czasu. Powyższe usługi związane z obróbką należą do usług podstawowych czyli standardowych, które wykonywane są zawsze w cenie całej sesji zdjęciowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że możliwe jest też skorzystanie z usług dodatkowych z zakresu obróbki zdjęć. Do takich usług należą już bardziej radykalne zmiany. Może to być np. zmiana poszczególnych kolorów. Chodzi tutaj o kolor ubrań, włosów, elementów wyposażenia wnętrza, czyli po prostu tła. Jest to na pewno znacznie bardziej skomplikowane i wymaga zdecydowanie więcej pracy od fotografa. Dlatego są to usługi dodatkowo płatne, które wykonuje się na życzenie klienta.

Do bardziej zaawansowanych usług z zakresu obróbki należy również wymazywanie postaci ze zdjęć czy konkretnych przedmiotów. Na koszty całej sesji wpływa również pole eksploatacji, czyli to gdzie zdjęcia będą później wykorzystywane. Najczęściej ze zdjęć korzysta się w materiałach BTL oraz w działaniach z dziedziny Public Relations.