Profesjonalne centra wiertarskie

W każdym zakładzie przetwórczym drewna codziennie wierci się tysiące otworów oraz wykonuje się setki żłobień dekoracyjnych. Jest to żmudny proces, wymagający od pracownika dużej wprawy lub maksymalnego skupienia. Można go przyspieszyć w łatwy sposób.

Korzyści korzystania z centrum wiertarskiego

centrum wiertarskieWystarczy zaopatrzyć się w najnowocześniejsze maszyny do wiercenia. Zautomatyzowanie produkcji daje wymierne korzyści. Do obsługi maszyn, potrzeba tylko kilku pracowników. Zmniejszenie personelu to pierwsza i chyba największa oszczędność. Profesjonalne centrum wiertarskie jest bardzo proste w obsłudze. Wciska się jeden przycisk, a urządzenie, po zeskanowaniu kodu z projektu, samo wybiera odpowiednie narzędzia i wykonuje całą pracę. Nie popełnia błędów, obrabia drewno z największą precyzją, dzięki czemu, nie marnuje materiału. Cały proces zajmuje też mniej czasu. Może się wydawać, że samo wiercenie zajmuje tyle samo, jednak, porównując czas zmiany wierteł, zdecydowanie automat radzi sobie z tym dużo szybciej. Centra wiertarskie świetnie sprawdzą się przy produkcji mebli, ościeżnic czy ram okiennych. Wyżłobią nawet najbardziej skomplikowane wzory ram do łóżek oraz szuflad i drzwiczek do szafek. Osadzą też każdy rodzaj okucia do mebli. Każde takie urządzenie jest wyposażone w kilka wierteł poziomych i pionowych, piłę, wrzeciono frezarskie oraz systemy odsysające, usuwające wióry i trociny. Materiały płytowe można obrabiać na urządzeniach do wiercenia przelotowego. Zwykle obrabia się je w pozycji poziomej. Maksymalny rozmiar obrabianej płyty to 6500 mm.

Zakup automatów wiertniczych, może wydawać się ogromnym wydatkiem, zwłaszcza, dla małych przedsiębiorstw, jednak w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Warto zainwestować w takie urządzenie.