Profilaktyczne czy korekcyjne – przede wszystkim wygodne

Zdrowie budujemy już od dzieciństwa. Na dobre samopoczucie w wieku dorosłym wpływa to, jaki tryb życia prowadziliśmy jako malcy. Jakość odżywiania, godziny ruchu, częste przebywanie na świeżym powietrzu – to w zasadzie gwarant sukcesu. Pozostaje jeszcze ubranie z niesyntetycznej bawełny i buty – miękkie, z tworzyw naturalnych oraz ze znakomitą bazą w formie profilowanej podeszwy. 

Jakie dobre obuwie profilaktyczne i korekcyjne 

buty korekcyjne memo W produktach dla malców priorytetem jest zawsze wygoda i ochrona. Kupując obuwie swojemu dziecku, przede wszystkim zwracajmy uwagę na tęgość i długość. Pamiętajmy o tym, żeby nosek nie uciskał stópki oraz pozostawił jej miejsce na pracę, przesuwanie się i ruch. Nóżka nie może ulegać zranieniom lub otarciom, które powodują zazwyczaj tworzywa sztuczne oraz szwy umieszczone wewnątrz cholewy. Stopka nie powinna się pocić, gdyż grozi to rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych oraz grzybicy. Piętka musi być usztywniona, aby nie poddawać się wykoślawieniu. Najlepiej gdyby w podeszwę został „wbudowany” różnicujący się wraz z wiekiem tzw. obcas Thomasa. Niewiele z tych zasad zmienia się, jeśli chodzi o buty dla dzieci z odwracalnie lub nieodwracalnie zmienionym stópkami. Przy wadach dochodzi jeszcze odpowiednie profilowanie, które wspomaga korekcję, wyrównuje skrócenia albo daje możliwość łączenia z ortezą. Buty ortopedyczne, w tym np. buty korekcyjne Memo, to także sposób na zapobieganie kolejnym odkształcenia. 

W konstrukcji obuwia dla malców w zasadzie chodzi o wygodę, bezpieczeństwo i sprzyjanie zdrowiu, gdyż wrażliwe dziecięce stopy są szczególnie podatne na choroby i odkształcenia. Aby cieszyć się swobodą ruchu malców, zarówno tych zdrowych, jak i obciążonych schorzeniami, powinniśmy przede wszystkim zadbać o jakość tego, co noszą.